W czwartek, 23 września, rozpoczęło się głosowanie na projekty VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie.

Serdecznie zachęcamy do oddania głosu na projekt „Szklana Pułapka” (nr O-9).

Projekt konsultowany był z Fundacją Szklane Pułapki, w ramach której pracuje absolwentka naszego Uniwersytetu: Agata Lisiewicz. Jej działalności dotyczy jeden z odcinków “Projektu absolwent”.  

Głosowanie trwa od 23 września do 10 października 2021 r.

Na projekty VIII edycji Budżetu Obywatelskiego głosować może każda osoba, która jest na stale zameldowana w Lublinie lub dopisała się do listy osób głosujących na projekty BO. Aby to zrobić wystarczy wypełnić oświadczenie znajdujące się na karcie do głosowania w jednym z punktów do głosowania. Każda osoba ma do dyspozycji 4 głosy: 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie.

Podobnie jak w latach ubiegłych głosować można na dwa sposoby:

  • w formie elektronicznej – aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę lublin.eu/budzetobywatelski i kliknąć w zakładkę poświęconą głosowaniu. System poprosi wtedy o podanie imienia i nazwiska oraz 4 ostatnich cyfr numeru pesel. Aby potwierdzić głos, należy wprowadzić numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który przyjdzie wygenerowane hasło. Na jeden numer telefonu lub adres e-mail może zagłosować maksymalnie 5 osób;
  • w formie papierowej – aby zagłosować w wersji tradycyjnej, należy osobiście wrzucić kartę do urny w wyznaczonym punkcie. Formularze zebrane od innych osób nie będą przyjmowane. Dla wygody, punkty do głosowania zlokalizowane będą w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Więcej informacji na temat głosowania na stronie Miasta Lublin
Zobacz