Z radością informujemy, że w budynku Biblioteki Głównej znajduje się wystawa z okazji nadania tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Prof. dr. hab. Marianowi Wesołowskiemu. Na ekspozycji przedstawiono najważniejsze osiągnięcia publikacyjne, naukowe oraz z zakresu aktywności społecznej.

Wystawa powstała we współpracy pracowników Biblioteki Głównej z pracownikami następujących jednostek naszej Uczelni: Archiwum, Działu Technologii Multimedialnych, Wydawnictwa (pracownia poligraficzna), Wydziału Agrobioinżynierii: Katedry Herbologii i Technik Uprawy Roślin oraz Dziekanatu, a także z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu: Instytutu Produkcji Ogrodniczej.

Ponadto wybrane osiągnięcia publikacyjne prof. dr hab. Mariana Wesołowskiego zostały udostępnione w Repozytorium Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W tym celu utworzono pierwszą kolekcję specjalną, która znajduje się w otwartym dostępie na stronie Repozytorium.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy w Bibliotece i zapoznania się z zebranymi zasobami.

Dr Paulina Studzińska-Jaksim