Wykorzystanie rozwiązań cyfrowych i sztucznej inteligencji w medycynie — Konferencja Lubelskiej Unii Cyfrowej

Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Politechnika Lubelska i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zapraszają do udziału w konferencji „Lubelska Unia Cyfrowa – Wykorzystanie rozwiązań cyfrowych i sztucznej inteligencji w medycynie – projekt badawczy”, która odbędzie się 23 lutego 2024 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Tęczowe linie rozpraszają się i tworzą wolumetryczną tęczówkę i źrenicę ludzkiego oka

Główne tematy konferencji obejmują:

• Perspektywy transformacji cyfrowej na przykładzie innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez Politechnikę Lubelską.
  • Zastosowanie metod cyfrowych w badaniach neuropsychologicznych.
  • Telemedycyna w chorobach plamki żółtej.
  • Potencjał badawczy i dydaktyczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w zakresie rozwiązań cyfrowych i sztucznej inteligencji.

Panele dyskusyjne będą dotyczyć zastosowania telemedycyny w rozpoznawaniu i monitorowaniu chorób rzadkich i częstych w medycynie oraz medycyny w czasie transformacji cyfrowej.

Prelegentami z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie będą prof. dr hab. Bartosz Sołowiej i prof. dr hab. Katarzyna Ognik.

Szczegółowy program dostępny na stronie:

lubelskauniacyfrowa.eu