Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

𝐁𝐨𝐠𝐝𝐚𝐧𝐤𝐚 𝐕𝐨𝐥𝐥𝐞𝐲 𝐂𝐮𝐩 𝐢𝐦. 𝐓𝐨𝐦𝐚𝐬𝐳𝐚 𝐖ó𝐣𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳𝐚 to jedno z najważniejszych w Polsce siatkarskich wydarzeń, rozgrywanych bezpośrednio przed inauguracją sezonu zasadniczego rozgrywek PlusLigi!
Podczas ubiegłorocznej, inauguracyjnej edycji Turnieju puchar w geście zwycięstwa uniosła drużyna gospodarzy – LUK Lublin, którym ambicja nakazuje bronić trofeum imienia najwybitniejszego siatkarza w dziejach!
Obok lublinian, na parkiecie Hali Globus im. Tomasza Wójtowicza wystąpią:
➡ Jastrzębski Węgiel – mistrz Polski i finalista Ligi Mistrzów
➡ Asseco Resovia Rzeszów – jeden z głównych pretendentów do złotego medalu krajowego czempionatu
➡ Farmitalia Catania (Saturnia Volley) – beniaminek ligi włoskiej 🇮🇹 , zespół, który według siatkarskich ekspertów sprawi wiele niespodzianek w zbliżającym się sezonie Serie A1.
Bilety dostępne są na platformie Eventim.pl, a organizacje lub szkoły zainteresowane biletami grupowymi prosimy o kontakt pod adresem
𝐓𝐞𝐫𝐦𝐢𝐧𝐚𝐫𝐳 𝐭𝐮𝐫𝐧𝐢𝐞𝐣𝐮:
———-
Mecz półfinałowe (14 października 2023 r.):
🏐 godz. 18:00
Bogdanka LUK Lublin vs. Asseco Resovia Rzeszów
🏐 godz. 20:30
Jastrzębski Węgiel – Farmitalia Catania (Saturnia Volley)
Mecze finałowe (15 października 2023 r.)
🏐 godz. 18:00
Mecz o trzecie miejsce
🏐 godz. 20:30
Mecz o pierwsze miejsce
Wszystkie mecze transmitowane będą “na żywo” za pośrednictwem sportowych anten Telewizji Polsat!
Więcej o turnieju i działaniach Fundacji im. Tomasza Wójtowicza znajdziecie na stronie www.fundacjawojtowicza.pl
𝐒𝐩𝐨𝐧𝐬𝐨𝐫𝐚𝐦𝐢 𝐢 𝐩𝐚𝐫𝐭𝐧𝐞𝐫𝐚𝐦𝐢 𝐁𝐨𝐠𝐝𝐚𝐧𝐤𝐚 𝐕𝐨𝐥𝐥𝐞𝐲 𝐂𝐮𝐩 𝐢𝐦. 𝐓𝐨𝐦𝐚𝐬𝐳𝐚 𝐖ó𝐣𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳𝐚 𝐬ą:
Sponsor tytularny: Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.
Sponsor główny: Orlen S.A.
Miasto gospodarz: Miasto Lublin – Europejska Stolica Młodzieży 2023 r.
Partner instytucjonalny: Ministerstwo Sportu i Turystyki
Partner główny: Województwo Lubelskie
Sponsorzy i partnerzy: Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, Drosed S.A, Hotel Wieniawski, Hotel Arche, Winnica Sienkiewicz, Aqua East Polska, Polski Związek Piłki Siatkowej, Polska Liga Siatkówki S.A., Teraz Polska, AZS Lublin, StanKreacji, Markot Media.
Patronat medialny sprawują: Polsat Sport, Interia Sport, Radio Eska, Kurier Lubelski