Biblioteka Główna zaprasza – EMIS i MUNICIPIUM – szkolenie z zasobów

Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego zaprasza na prezentację baz EMIS i MUNICIPIUM. Spotkanie odbędzie się 15 listopada (piątek) o godz. 10.30, w Sali 418 w budynku BG UP, ul. Akademicka 15.

Program spotkania:

1. Prezentacja Serwisu EMIS Polska

• Zakładka Aktualności – najnowsze artykuły pochodzące z serwisów prasowych i dzienników monitorowanych przez serwis, w języku polskim i angielskim.
  • Zakładka Spółki – informacje na temat firm, dział składający się z kilku osobnych baz danych zawierających informacje o przedsiębiorstwach polskich oraz korporacjach międzynarodowych.
  • Zakładka Sektory – branżowe raporty analityczne, statystyki sektorowe, wydawnictwa branżowe.
  • Zakładka Makroekonomia – wskaźniki makroekonomiczne i prognozy, analizy makroekonomiczne.
  • Zakładka Rynki Finansowe – moduł w całości poświęcony informacjom z rynków giełdowych.
  • Zakładka Analizy – raporty i analizy firm, sektorów, makroekonomiczne, z rynków finansowych.
  • Zakładka Źródła – wykaz wszystkich tytułów publikacji i innych źródeł.
  • Zakładka Przetargi – wyszukiwarki dokumentów przetargowych zamówień ogłaszanych przez instytucje objęte ustawą o zamówieniach publicznych.

2. Prezentacja Serwisu MUNICIPIUM – baza poświęcona jednostkom samorządu terytorialnego.

Serdecznie zapraszamy pracowników i doktorantów do uczestnictwa w spotkaniu.