Wkrótce rozpocznie się Lubelski Festiwal Nauki 2023

W dniach 18-24 września 2023 r. odbędzie się Lubelski Festiwal Nauki – idealna szansa na poznanie najnowszych zdobyczy nauki oraz technologii.

W tym roku wydarzenie koordynuje Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Uroczysta inauguracja LFN odbędzie się w Sali Widowiskowej Opery Lubelskiej (dawniej: Teatr Muzyczny) w Lublinie.

Przeprowadzone zostaną wykłady, warsztaty i wystawy, które przybliżą szczegóły najnowszych osiągnięć w różnych dziedzinach nauki, takich jak: sztuczna inteligencja, behawiorystyka zwierząt czy żywienie człowieka – i wiele innych!

UP w Lublinie przygotował ponad 300 projektów festiwalowych, a wśród m.in.:

– „Jak rozmawiają psy? Poznaj ich mowę ciała” (dr inż. Wanda Krupa)

– „Aeromagia: Tajemnice powietrza” (mgr inż. Katarzyna Karpińska)

– „Analiza prób włamania na komputer osobisty” (mgr inż. Dariusz Siłuch)

– „Bezpieczeństwo wokół nas – zagrożenia w codziennym życiu” (dr inż. Anna Pecyna)

– „Czas przygotować idealne zdrowe śniadanie!” (dr inż. Karolina Nowosad)

– „Naturalny dezodorant – praktyczne wykonanie” (dr hab. inż. Anna Kasprzyk, prof. Uczelni)

– „Owady jadalne – fakty i mity” (dr inż. Ewelina Zielińska)

– „Psi i koci masterchef – czego nie powinni jeść nasi czworonożni podopieczni” (lek. wet. Bartłomiej Szymczak)

– „Tłuszcz – wróg czy przyjaciel” (dr hab. Piotr Kiczorowski)

Na chętnych czekają również zajęcia z leśnego survivalu oraz z projektowania japońskich suchych ogrodów. Będzie też można wcielić się w detektywa i poznać rolę śladów biologicznych w śledztwie.

Wszystkie projekty zgłoszone przez UP w Lublinie znajdziecie TUTAJ.

W ramach Festiwalu odbędą się dwa konkursy pod hasłem „Młodzież przyszłością nauki”. Zapisy możliwe są do 15 września. Szczegóły TUTAJ.

23 września w Targach Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11) w ramach LFN odbędzie się także Piknik Naukowy, w programie którego znajdziecie ciekawe zajęcia, eksperymenty i gry angażujące uczestników. Zorganizowane zostaną też stoiska i wykłady, które przybliżą Wam różne zagadnienia naukowe.
Plan pikniku, program oraz opisy poszczególnych projektów znajdują się TUTAJ.

Nadal możecie zostać wolontariuszami LFN. ZAREJESTRUJ SIĘ

Strona internetowa festiwalu: Lubelski Festiwal Nauki

Organizatorzy LFN:

• Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (organizator główny)
    • Politechnika Lubelska
    • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie