W dniach 1-9 maja 2023 r. pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z Katedry Eksploatacji Maszyn i Zarządzania Procesami Produkcyjnymi oraz Instytutu Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin: prof. dr hab. Sławomir Kocira, dr Anna Krawczuk i dr Magdalena Sozoniuk, wzięli udział w wizycie studyjnej na Wydziale Rolniczym i Nauk Weterynaryjnych Universidad del Salvador w Buenos Aires. Wyjazd odbył się w ramach Projektu „Kluczowe, długofalowe współdziałania dla opracowania innowacyjnego, ekologicznego podejścia w produkcji biostymulatorów”, finansowanego przez NAWA.

Lubelscy naukowcy spotkali się z przedstawicielami Wydziału Rolniczego Universidad de Buenos Aires, gdzie omawiali zagadnienia związane z wytwarzaniem biostymulatorów i ich wykorzystaniem w produkcji rolniczej w Argentynie.

Wizyta była okazją do omówienia aktualnego stanu realizacji Projektu, nawiązania nowych kontaktów naukowych i zapoznania się z działalnością badawczo-dydaktyczną Uczelni w Buenos Aires, Narodowego Instytutu Technologii Rolniczych (INTA) oraz Fundacji Badań Naukowych Teresa Benedicta de la Cruz.

zdjęcia: Sławomir Kocira

Więcej zdjęć: