WAŻNE! Dwa czasopisma MDPI przestają być indeksowane w bazie WoS!

Na stronie MDPI została zamieszczona informacja o zawieszeniu indeksacji 2 czasopism w bazie Web of Science Core Collection (WoS): International Journal of Environmental Research and Public Health (IJERPH) – ISSN 1660-4601 oraz Journal of Risk and Financial Management (JRFM) – ISSN 1911-8074:
https://www.mdpi.com/about/announcements/5536

Link do wpisu na blogu Clarivate, o którym jest mowa w powyższej informacji wydawnictwa MDPI
https://clarivate.com/blog/supporting-integrity-of-the-scholarly-record-our-commitment-to-curation-and-selectivity-in-the-web-of-science/

 

Decyzja o zaprzestaniu indeksowania obu czasopism w WoS wynikła z faktu, że przestały one spełniać kryteria indeksacji czasopism w WoS (Content Relevance Criterion), publikując artykuły spoza swojego zakresu (nie miało to związku z jakością merytoryczną publikacji).

Obecnie w bazie trwa proces ponownej oceny jakości indeksowanych czasopism. Od początku tego roku ponad 500 czasopismo zostało oznaczonych jako mogących nie spełniać kryteriów określonych przez Clarivate. Ponad 50 z tych czasopism przestało być indeksowanych w WoS. (Były to zarówno czasopisma wydawane przez dużych komercyjnych wydawców, jak i mniejsze podmioty wydawnicze czy stowarzyszenia bądź towarzystwa naukowe).

Według deklaracji wydawnictwa MDPI ponad 90% ich czasopism nadal będzie indeksowanych w bazie Web of Science, a oni sami podjęli ścisłą współpracę z firmą Clarivate w celu utrzymania jakości publikowanych przez nich periodyków.

 

Jeśli powyższe czasopisma nie pojawią się na nowej edycji listy Journal Citation Reports (JCR) obowiązującej dla roku 2022 (powinna się ona pojawić w czerwcu/lipcu br.), to wszystkim artykułom z tych czasopism z lat 2022-2023 zostanie usunięty wskaźnik Impact Factor.

Obecnie w naszej bazie publikacji pracowników BPP mamy prace opublikowane w International Journal of Environmental Research and Public Health (IJERPH) – łącznie 27 publikacji za lata 2022-2023

Bardzo prosimy o rozważanie wyboru czasopisma do kolejnych publikacji.