13 maja 2022r. odbyły się warsztaty turystyczne w języku angielskim zorganizowane przez Centrum Nauczania Języków Obcych i Certyfikacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

zdjęcie grupowe uczniów szkoły i pracowników Centrum, którrzy brali udział w warsztatach

W zajęciach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie oraz studenci kierunku turystyka i rekreacja z naszego Uniwersytetu.

wykładowczyni wskazuje na planszę multimedialną i tłumaczy coś uczniom

Spotkanie rozpoczęła Kierownik Centrum mgr Joanna Rączkiewicz-Gołacka, która zapoznała gości z ofertą kształcenia językowego prowadzonego przez CNJOiC. Przedstawiła także informacje dotyczące możliwości uzyskania międzynarodowych certyfikatów językowych takich jak Telc, MONDIALE English and German Test oraz LanguageCert.

Główna część spotkania poświęcona była turystyce w Albanii. Mgr Ewa Koproń, wykładowca Centrum, zapoznała młodzież z tematyką warsztatów oraz przedstawiła przebywających na naszej Uczelni wykładowców języków specjalistycznych z Agricultural University of Tirana w Albanii.

uczniowei siedzący w ławkach w trakcie warsztatów

Dr Elsa Zela poprowadziła warsztaty językowe ‘Tourism in Albania’, w trakcie których uczniowie i studenci mogli doświadczyć wirtualnej podróży przez Albanię, kraj zachwycający bogactwem krajobrazów, mnogością atrakcji turystycznych, monumentalnych zabytków kulturowych, otwartością i gościnnością mieszkańców. Słuchacze zafascynowani malowniczym kanionem Gjipe, Jeziorem Szkoderskim, magicznym „Niebieskim okiem”, Berat, określanym „miastem tysiąca okien”,  Gjirokastër, zwanym „miastem tysiąca schodów” zadawali liczne pytania świadczące o dużym zainteresowaniu tematyką, jednocześnie wykorzystując okazję sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie jest szkołą o wysokiej renomie i ponad 160-letniej tradycji. W placówce prowadzone jest kształcenie ponadpodstawowe na poziomie technikum o specjalnościach, m.in. technik organizacji turystyki i technik hotelarstwa.

uczniowei siedzący w ławkach w trakcie warsztatów

Spotkanie zainicjowało cykl warsztatów z udziałem młodzieży z zaprzyjaźnionych placówek oświatowych z Lublina i okolic.