Warsztaty pt. Environmental Impacts of the Outdoor Cat dla uczniów XXX LO im. ks. J. Twardowskiego w Lublinie

31 maja 2022 r. odbyły się warsztaty pt. Environmental Impacts of the Outdoor Cat zorganizowane przez Centrum Nauczania Języków Obcych i Certyfikacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

W zajęciach wzięli udział uczniowie XXX LO im. ks. J. Twardowskiego w Lublinie oraz studenci kierunku behawiorystyka zwierząt z naszego Uniwersytetu.

Spotkanie rozpoczęła mgr Dorota Szewczuk, która zapoznała gości z ofertą kształcenia językowego prowadzonego przez CNJOiC.

Zaproszeni uczniowie wraz z nauczycielami Panią Kamilą Jargiło i Panem Robertem Brylem wzięli udział w warsztatach pt. Environmental Impacts of the Outdoor Cat, prowadzonych przez mgr Dorotę Szewczuk w asyście studentek II roku behawiorystyki zwierząt – Pań Julii Ruszczak, Martyny Włodowskiej i Zofii Wójcik.

Licealiści dowiedzieli się jakie zagrożenia w środowisku powoduje kot wolno żyjący/wychodzący oraz poznali statystyki dotyczące śmiertelności wśród ptaków i ssaków na skutek działalności kotów.

Na koniec studentki zaprezentowały jak wyposażyć dom, by w pełni spełniał potrzeby kota niewychodzącego i jak takie zwierzę pielęgnować.

Jako organizatorzy mamy nadzieję, że jest to krok w kierunku uświadomienia społeczeństwu, że kot domowy nie jest naturalnym elementem naszego ekosystemu i jedynie mieszkając w domu nie zagraża rodzimej faunie, w tym gatunkom chronionym i zagrożonym.