Warsztaty dla studentów UP w Lublinie: innowacyjne metody znakowania kłód drewna

9 kwietnia 2024 r. Biuro Karier Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zorganizowało spotkanie warsztatowe z firmą Deeplai. Studenci mieli okazję poznać innowacyjne sposoby pracy w szeregach firmy zajmującej się produkcją oprogramowania.

Spotkanie dedykowane było studentom kierunku leśnictwo, członkom SKN Leśników oraz wszystkim zainteresowanym tematyką ewolucji znakowania kłód drewna. Prelegenci podzieli się szczegółami działania systemu TimberID. Opowiedzieli także o historii firmy, jej strukturze, produkcji i możliwościach zdobycia doświadczenia zawodowego w firmie

Prelekcję prowadził CEO Swapan Chaudhuri oraz CTO Andrzej Saja. Z ramienia firmy obecne były również Patrycja Cichocka-Jabłońska zajmująca się sprzedażą oraz Edyta Serwin – Office Manager. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie reprezentowały dr inż. Joanna Gmitrowicz-Iwan oraz dr inż. Katarzyna Masternak. Z ramienia Biura Karier obecna była Magdalena Bohuniuk – doradczyni zawodowa.

Rozwiązanie SaaS jest innowacyjnym sposobem znakowania drewna, który umożliwia generowanie unikalnego kodu dla każdej kłody bezpośrednio w miejscu wycinki. Kod ten jest tworzony na podstawie precyzyjnych danych satelitarnych, takich jak geolokalizacja, data i czas. Drewno znakowane jest specjalnie dedykowanymi do niego narzędziami.

Korzystając z aplikacji firmy, tworzona jest baza danych. Intuicyjna platforma SaaS umożliwia przechowywanie i przetwarzanie zgromadzonych danych. Dzięki aplikacji możliwe jest śledzenie łańcucha dostaw.

Spotkanie było dla studentów okazją do zdobycia wiedzy, zainspirowania się innowacyjnym sposobem pracy i poznaniem ludzi, którzy w swej pracy wychodzą poza schematy ukazując nowatorskie rozwiązania.

fot. Magdalena Bohuniuk /Biuro Karier