Visiting Professors in Lublin – kolejna edycja konkursu UMLublin na organizację wizyty uznanego i wybitnego naukowca

Miasto Lublin zaprasza do wzięcia udziału w III edycji Konkursu Visiting Professors in Lublin, mającego na celu wsparcie uczelni oraz instytutów badawczo-rozwojowych, w zapraszaniu wybitnych osobistości świata nauki i biznesu, których działalność w mieście przyczyni się do umiędzynarodowienia środowiska akademickiego (w tym badań naukowych oraz promocji nauki wśród mieszkańców Lublina).

Dzięki uzyskanemu finansowaniu z poprzednich edycji, w ostatnim roku akademickim naszą uczelnię odwiedziło trzech wybitnych naukowców: dr hab. Luis Inostroza z Niemiec, prof. Joan García z Hiszpanii oraz  prof. Clive Wynne ze Stanów Zjednoczonych. Poprowadzili oni zajęcia i wykłady zarówno dla studentów i doktorantów uczelni, jak i wykłady dla mieszkańców Lublina.

Przedmiotem wniosku aplikacyjnego w Programie Visiting Professors in Lublin jest organizacja wizyty uznanego i wybitnego naukowca lub przedstawiciela biznesu, którego obecność w mieście przyczyni się do umiędzynarodowienia środowiska akademickiego, w tym badań naukowych oraz promocji nauki wśród mieszkańców Lublina. Wizyta odbędzie się w terminie od 1 stycznia do 10 grudnia 2024 r.

W ramach Konkursu mogą zostać przyznane środki finansowe z przeznaczeniem na promocję Gminy Lublin w ramach realizacji zwycięskiej wizyty w przedziale od 5 000,00 zł do 20 000,00 zł brutto. Organizator Konkursu nie określa minimalnego wkładu własnego Wnioskodawcy, warunkującego udział w Konkursie.

Nabór wniosków  potrwa do 31 października 2023 r.

Dodatkowe informacje dostępne są również na stronie UMLublin.

W związku z tym, że Uczelnia może złożyć maksymalnie 5 wniosków, prosimy wszystkich zainteresowanych o kontakt z Biurem Projektów Międzynarodowych ( lub 81 445 62 36)