VII edycja projektu „Startupy w Pałacu”

Innowacje technologiczne w sektorze rolno–spożywczym były przedmiotem VII edycji projektu „Startupy w Pałacu” organizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP i Urząd Patentowy RP. 9 maja w Pałacu Prezydenckim spotkali się młodzi twórcy, startupy, firmy, instytucje otoczenia biznesu oraz wybrani przedstawiciele uczelni wyższych. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie reprezentowała delegacja Centrum Transferu Technologii (CTT).

Celem wydarzenia było ukazanie zmian zachodzących na naszych oczach w niezwykle ważnym sektorze, jakim jest rolnictwo. Ważnym aspektem było również zwrócenie uwagi na znaczenie ochrony własności intelektualnej, szczególnie w sferze nowych technologii.

„Nie mam wątpliwości, że rolnictwo jest naszą przyszłością. Idee, które państwo przedstawiacie służą temu, żeby produkować lepiej, produkować więcej, żeby produkować w sposób bardziej przyjazny dla człowieka. Zachęcam Państwa do dalszego rozwoju.” – powiedział Prezydent Andrzej Duda.

Ciekawym dopełnieniem wystąpień była mini-wystawa innowacyjnych rozwiązań wypracowanych przez startupy.

Z ramienia UP w Lubinie w spotkaniu wzięli udział: Dyrektor CTT mgr inż. Iwona Niezgoda, Przewodniczący Rady Nadzorującej CTT prof. dr hab. Sławomir Kocira, członkowie Rady Nadzorującej CTT prof. dr hab. Grzegorz Borsuk, dr hab. Zbigniew Jarosz, prof. uczelni, dr inż. Michał Nowak, reprezentantka Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii dr inż. Elwira Komoń-Janczara, kierownik Działu Rekrutacji i Promocji mgr Agnieszka Wasilak.

Strona Centrum Transferu Technologii