Miło nam poinformować, że Szkoła Doktorska naszego Uniwersytetu otrzymała certyfikat „Uczelnia Liderów 2023” oraz Wyróżnienie Nadzwyczajne „Primus” w 13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych, której organizatorem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Fot. Maciej Niedziółka / DRiP

Uroczystość rozstrzygnięcia 13. edycji Konkursu odbyła się 6 lipca w Warszawie w Pałacu Staszica Polskiej Akademii Nauk. Podczas uroczystej Gali połączonej z koncertem muzyki operowej przyznany Szkole Doktorskiej certyfikat i wyróżnienie odebrali Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą dr hab. Bartosz Sołowiej, prof. uczelni oraz Dyrektor Szkoły Doktorskiej prof. dr hab. Katarzyna Ognik.

W Programie „Uczelnia Liderów” wyróżnia się liderów rynku szkolnictwa wyższego, którzy kreują przyszłość tego rynku, jak i przyszłość swoich absolwentów dzięki współpracy z gospodarką, z otoczeniem społecznym, dzięki otwartości na oczekiwania i priorytety rynku pracy. Wyróżnienie „Primus” otrzymują jednostki, które uzyskają najwyższą liczbę punktów rankingowych przyznanych przez recenzentów zasiadających w komisji certyfikacyjnej.
Serdecznie gratulujemy kadrze zarządzającej i administracyjnej Szkoły Doktorskiej UPL znakomitych osiągnięć i kreatywności w kształceniu, a przede wszystkim gratulujemy doktorantom kształcącym się
w wyróżnionej jednostce.

Cytując Johna Maxwella, australijskiego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla w 2003 “Lider staje się wielkim, nie dlatego, że ma moc, ale dlatego, że potrafi dawać moc innym”.

Link do strony konkursu https://uczelnia-liderow.pl/strona-69