Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych – wizyta w lubelskim Schronisku

4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zawsze chętnie angażuje się w akcje mające na celu pomoc zwierzętom. Tym razem sami zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

rudy pies oraz szary kot na trawie. Nad nimi logo up w Lublinie oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w LublinieŚwiatowy Dzień Zwierząt Bezdomnych ma zwrócić uwagę na sytuację zwierząt, które z różnych przyczyn pozbawione zostały opieki człowieka oraz skłonić do refleksji nad możliwościami zapobiegania takim sytuacjom.

Choć nie jesteśmy w stanie jednoznacznie oszacować dokładnej liczby bezdomnych zwierząt, oficjalne statystyki mówią, że tylko w Polsce problem dotyczy około 71 tysięcy zwierzaków (dane z 2022 r.). Problem wynika głównie z nierozważnego rozmnażania, kupowania zwierząt jako nieprzemyślanego prezentu czy nierealnych oczekiwań w stosunku do ich posiadania.

jeden z podopiecznych schroniskaMając na uwadze dobro naszych futrzastych przyjaciół, zorganizowaliśmy zbiórkę karmy na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Za akcję odpowiadał Dział Rekrutacji i Promocji przy wsparciu Studenckiej Akademii Fotograficznej “Szafir”. Udało się zebrać ponad 30 kg karmy dla psów oraz kotów. Dary zostały przekazane na rzecz schroniska 29 marca 2024 r.

Ponadto w ostatnim czasie, podczas naszego Dnia Otwartych Drzwi, na którym gościliśmy między innymi podopiecznych schroniska wraz z opiekunami,  zorganizowaliśmy konkurs na hasło promujące świadomą adopcję zwierząt. Zwycięskie hasła można znaleźć w relacji z tego wydarzenia.

zdjęcie z wizyty w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Kobieta pozująca  z białym psemZachęcamy do wspierania schronisk i akcji związanych z pomocą bezdomnym zwierzętom. Karmę można dostarczać do schroniska przy ul. Metalurgicznej 5 w godzinach:
pn – pt : 10.00-19.00
sb-ndz : 10.00-15.00