Świąteczne Spotkanie Akademickie

15 grudnia 2023 r. odbyło się Świąteczne Spotkanie Akademickie dla członków społeczności Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, w tym dla studentów zagranicznych programu Erasmus+ i studiów pełnych w języku angielskim, zorganizowane przez Dział Rekrutacji i Promocji we współpracy z Biurem Mobilności Akademickiej. Wydarzenie wprowadziło uczestników w świąteczny klimat poprzez kolędy, degustację potraw świątecznych, aukcję dobroczynną, wspólne ubieranie choinki oraz warsztaty tworzenia ozdób świątecznych.

studenci podczas spotkania świątecznegoLiczna grupa studentów polskich oraz zagranicznych, a także pracowników UP w Lublinie odwiedziła w piątek Agro II, by wspólnie celebrować nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Wydarzenie rozpoczęły integracyjne warsztaty świąteczne, zorganizowane przez Dział Rekrutacji i Promocji oraz Biuro Mobilności Akademickiej  w celu zapoznania studentów zagranicznych z polskimi tradycjami świątecznymi oraz ich integracji ze środowiskiem lokalnym.

warsztatyOd początku trwania spotkania można było odwiedzić różne stoiska kiermaszu świątecznego, na których sprzedawano własnoręczne wyroby pracowników oraz studentów Uniwersytetu. Oprócz tego nasi goście mieli okazję wziąć udział w sesji zdjęciowej autorstwa Studenckiej Akademii Fotograficznej „Szafir”, spróbować pierników z logo UP w Lublinie oraz tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych przez studentów i pracowników Pracowni Gastonomicznej Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii.

maskotka UP tańcząca ze studentkąO godzinie 12:00 Rektor UP w Lublinie prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk dokonał symbolicznego podłączenia lampek na choince Uniwersyteckiej, na której szybko zaczęły pojawiać się stworzone przez studentów ozdoby. Następnie rozstrzygnięto konkurs na najlepszą ozdobę choinkową. Dwie z prac zostały przeznaczone przez ich autorki (Marlenę Kokoszkę oraz Angelikę Piętkę) na rzecz licytacji charytatywnej, która odbyła się po ogłoszeniu wyników konkursu.

kobieta w świątecznym wianku z telefonem w rękuMiędzywydziałowe Koło Naukowe „Herba medica”, przy wsparciu Działu Promocji i Rekrutacji, zorganizowało aukcję na rzecz Wojtusia Szeląga, podopiecznego Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”. Licytację wszystkich przedmiotów prowadziła Gabriela Bernat, studentka II roku kierunku Zielarstwo i fitoprodukty, członkini koła „Herba medica”. Akcja została wsparta przez Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki, dr hab. Urszulę Kosior-Korzecką, prof. Uczelni, Dział Rekrutacji i Promocji, dr inż. Magdalenę Patro oraz SKN Ogrodników.
Produkty przeznaczone na licytację dostarczyli: Lavendel Natur Haus, Ziółko, Ecoflores, Pellesana, rodzina i znajomi Wojtusia Szeląga oraz członkowie SKN Herba Medica. Zebrano łącznie 2100 zł.

Swoje stoiska na wydarzeniu przygotowały:

• SKN Technologów Żywności
  • SKN Biochemików Żywności i Żywienia
  • MKN Herba Medica
  • Koło Naukowe Leśników
  • SKN Architektury Krajobrazu
  • SKN Analityków Żywności
  • Studencka Akademia Fotograficzna
  • RUSS
  • SKN Turystyki i Rekreacji
  • SKN Ogrodników

Tradycyjne świąteczne potrawy przygotowane zostały przez SKN Gastronomów “Gastrronauci”