Sukcesy zespołu ORION w weekendowych konkursach

Miniony weekend (25-26 maja 2024 r.) był okresem szczególnie wytężonej pracy dla członków Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Uniwersytetu Przyrodniczego ORION, który wziął udział w dwóch konkusach.

sygnaliści podaczas zawodówW sobotę zespół uczestniczył w XII Podkarpackim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego” w Zespole Szkół Leśnych w Lesku. Do rywalizacji przystąpiło prawie 70 uczestników w rywalizacji indywidualnej oraz 13 zespołów. Zarówno zespoły, jak i soliści rywalizowali w poszczególnych klasach konkursowych.

Nasz zespół w ośmioosobowym składzie wystąpił w klasie „C”, czyli klasie dla początkujących, zaś poszczególni jego członkowie w dwóch różnych klasach konkursowych. Po niemal całodziennej rywalizacji w klasyfikacji indywidualnej nie udało się wywalczyć miejsca na podium, natomiast w klasyfikacji zespołowej ORION zajął trzecie miejsce.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż zespół na tyle urzekł Redaktorów Telewizji Rzeszów, iż to właśnie ze studentami Naszej Uczelni został przeprowadzony wywiad dotyczący konkursu. LINK DO WYWIADU

Prosto z Leska zespół przemieścił się do Biłgoraja, by w niedzielę uczestniczyć w XXIII Kresowym Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju. W konkursie uczestniczyło 45 sygnalistów – również rywalizujących w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej.

Dmytro Siratskyi, startujący w klasie „C” uplasował się tuż za podium, zajmując 4 miejsce przegrywając jednym punktem z miejscem na podium. Z kolei Jakub Wojtanowski startujący w klasie „B”, czyli w klasie dla zaawansowanych, na startujących 14 uczestników indywidualnych zajął II miejsce. W rywalizacji zespołowej studenci wystąpili w dwóch klasach rywalizacji. W rywalizacji w klasie „B” pięcioosobowy zespół zajął II miejsce, co świadczy o wysokiej klasie muzycznej, jak i swoistym przygotowaniu artystycznym naszych studentów. Z kolei zespół w klasie „C” zajął IV miejsce.

Opiekun zespołu dr hab. Marian Flis, profesor uczelni