Studentka UP w Lublinie nagrodzona stypendium miasta Lublin

27 lutego 2024r. Gabrieli Gutowskiej – studentce dietetyki w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie – przyznano stypendium w ramach „Miejskiego programu stypendialnego dla studentów i doktorantów”. Krzysztof Żuk – Prezydent miasta Lublin wręczył listy gratulacyjne 10 wyróżnionym osobom, wśród których znalazło się 5 studentów oraz 5 doktorantów.

Gabriela Gutowska wraz z prorektor ds. studenckich i dydaktyki oraz prezydentem Lublina i przedstawicielami urzędu miastaNajważniejszymi kryteriami w ocenie kandydatów do przyznania tego prestiżowego stypendium są: działania na rzecz rozwoju miasta Lublin oraz działania na rzecz rozwoju nauki. Ważna jest także możliwość wykorzystania pomysłów stypendystów w praktyce przez miasto oraz lokalnych przedsiębiorców.

„Miejskie stypendia za osiągnięcia naukowe dla studentów i doktorantów to nasza forma podziękowania i docenienia młodych naukowców za ich zaangażowanie w rozwój miasta, a także motywacji do dalszej nauki i pracy. Stypendia przyznajemy od 2010 roku, a wsparcie do tej pory otrzymało niemal 1200 młodych osób. Gratuluję owocnej pracy naukowo-badawczej i życzę dalszych sukcesów” – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Więcej informacji na temat stypendium.

fot: lublin.eu