SAF „Szafir” na warsztatach w Poleskim Parku Narodowym

W dniach 11-12 września 2023 Studencka Akademia Fotograficzna Uniewersytetu Przyrodniczego w Lublinie wzięła udział w warsztatach fotografii przyrodniczej w Poleskim Parku Narodowym.

Cała grupa SAF pozująca na belach sianaCzłonkowie Studenckiej Akademii Fotograficznej „Szafir” mieli okazję poznać faunę i florę Poleskiego Parku Narodowego pod doświadczonym okiem jego pracownika – podleśniczego Sławomira Wróbla, który oprócz znajomości terenów PPN, posiada rozległą wiedzę na temat fotografowania przyrody.

Studenci „zapolowali” swoimi aparatami nie tylko na gęstwiny Parku, ale też na jego mieszkańców – wiewiórki, dzięcioły, sarny, a nawet łosie – każde z tych zwierząt udało się uwiecznić uczestnikom warsztatów.

Modliszka na łodydzeDwudniowe zajęcia terenowe przyniosły wiele doświadczeń, rozrywki oraz wiedzy na temat fotografowania zwierząt w ich naturalnym środowisku. Uczestnicy poznali najlepsze miejsca i pory, w których można spotkać konkretne zwierzę. Dowiedzieli się też jak maskować miejsce swojej pracy, by nie spłoszyć zwierzyny.

„Szafir” jest jedną z najnowszych organizacji UP w Lublinie. Wkrótce odbędzie się premierowa wystawa fotograficzna, na której jej członkowie zaprezentują swoje zdjęciowe tryptyki.

Chcesz dołączyć do Studenckiej Akademii Fotograficznej?

Dołącz do naszej grupy: Studencka Akademia Fotograficzna “Szafir”

Zdjęcia: SAF “Szafir”

Galeria zdjęć z warsztatów
Zobacz