Od 19 maja 2023 roku studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie mogą korzystać ze strefy relaksu Eko-HUB w budynku Collegium Agronomicum II (ul. Akademicka 15), na drugim piętrze. Projekt zrealizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem „Polska Ekologia”.

Eko-HUB ma na celu integrację społeczności akademickiej, studentów oraz doktorantów. Tworzenie takich przestrzeni jak strefa chillout jest doskonałą formą odpoczynku, ale również spotkań i wymiany pomysłów, które z czasem mogą przerodzić się w innowacyjne rozwiązania zarówno na uczelni jak i przy współpracy z przedsiębiorcami na rynku.

Strefa jest wyposażona w leżaki, pufy oraz przyjemną i odprężającą zieleń roślinną. W Eko-HUB można miło i wygodnie spędzać czas w trakcie przerw między zajęciami. To również miejsce, w którym można spokojnie usiąść i porozmawiać w gronie znajomych przygotowując się np. do nadchodzącej sesji. Strefa jest dostępna przez cały czas.

Otwarcie strefy zainaugurowali: Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą dr hab. Bartosz Sołowiej prof. uczelni, Dyrektor Centrum Transferu Technologii Iwona Niezgoda oraz Maciej Bartońprzedstawiciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych  “Polska Ekologia”, obecna była również Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki dr hab. Urszula Kosior-Korzecka prof. uczelni.

Podczas otwarcia można było poczęstować się ekologicznymi produktami, które już niedługo na stałe będą gościć w strefie Eko-HUBa.

Informacja o Eko-HUBie pojawiła się również w lubelskich mediach:

kurierlubelski.pl z dn. 20.05.2023 r.
radio.lublin.pl z dn. 19.05.2023 r.
radioplus.pl z dn. 19.05.2023 r.

Zdjęcia: Alicja Jaroszewska
/DRiP