13 stycznia 2023 r. w auli Centrum Kongresowego odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne społeczności Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Rektor prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk – na wniosek kapituły nagrody Lubelskiego Towarzystwa Naukowego – wyróżnił dr hab. Małgorzatę Milecką, prof. uczelni i dr inż. Seweryna Malawskiego, wręczając im uroczyście nagrody za autorstwo najlepszego opracowania monograficznego pt. „Ogrody klasztorne w krajobrazie historycznego Lublina”, wydanego przez Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w 2022 roku.

Gen. bryg. Leszek Kalinowski, prezes Okręgu Lubelskiego Związku Piłsudczyków RP, odznaczył rektora prof. dr hab. Krzysztofa Kowalczyka Złotym Krzyżem Związku Piłsudczyków RP, a prorektora prof. dr hab. Andrzeja Marczuka Złotym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Na ręce Jego Magnificencji przekazał ryngraf dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, upamiętniający160 rocznicę wybuchu powstania styczniowego.

Rektor Krzysztof Kowalczyk wystąpił z przemówieniem, w którym podsumował miniony rok, a na zakończenie złożył zebranym noworoczne życzenia. „Życzę, aby Nowy Rok był dla społeczności Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie lepszy i spokojniejszy od tego, który przeminął. Życzę wszystkim Państwu wszelkiej pomyślności, wzajemnego szacunku i zrozumienia, pogody ducha i nadziei, której nie może nam zabraknąć oraz determinacji i wiary w swoje możliwości. Życzę wspaniałych pomysłów i sukcesów w pracy zawodowej, w zdobywaniu i rozwijaniu wiedzy, a także spełnienia najskrytszych marzeń w życiu osobistym.”

Zgromadzeni w auli CK mieli okazję wysłuchać dwóch koncertów kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych: w wykonaniu Chóru UP w Lublinie pod dyrekcją prof. Marzeny Bernatowicz oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Związku Piłsudczyków RP Okręgu Lubelskiego. Zaprezentowano także uczelnianą kronikę filmową z najważniejszymi wydarzeniami 2022 roku.

KRONIKA UCZELNI 2022 – film

Współpraca: Monika Jaskowiak, rzecznik UP w Lublinie
Zdjęcia: Alicja Jaroszewska, DRiP UP w Lublinie
Film: Maciej Niedziółka, DRiP UP w Lublinie
lublin.tvp.pl, Program "Panorama Lubelska" z dn. 13.01.2023 r.