Spotkanie Noworoczne 2024

11 stycznia 2024r. odbyło się Spotkanie Noworoczne społeczności akademickiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Celebrację noworoczną swoimi występami uświetnili Chór Akademicki UP w Lublinie oraz Orkiestra Wojskowa w Lublinie.

koncertSpotkanie otworzył wspólny występ Chóru Akademickiego pod batutą prof. Zofii Bernatowicz i Kateryny Osiik oraz Orkiestry Wojskowej, dyrygowanej przez st. chor. szt. Rafała Palutkiewicza. Chór i Orkiestra wspólnie wykonały największe przeboje zespołów takich jak Queen czy ABBA, wprowadzając gości w karnawałowy klimat.

Następnie premierowo odtworzona została “Kronika Uczelni 2023”, obejmująca najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia naukowców i studentów UP w Lublinie.

Na zakończenie głos zabrał Rektor prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, który złożył życzenia noworoczne całej społeczności akademickiej oraz pogratulował osiągnięć, które jeszcze wyżej podniosły rangę UP w Lublinie na mapie światowych Uniwersytetów. Rektor podzielił się również planami na rok 2024:

“W tym roku rozpoczną się prace związane z przebudową, modernizacją i dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych oraz do obecnych wymogów przeciwpożarowych budynku Hali Technologii Żywności w Felinie oraz przebudowy budynku przy ulicy Leszczyńskiego 58 na nowoczesny akademik. Wiosną tego roku zostaną oddane do użytku ogrody dydaktyczne w Felinie. W szklarniach zostanie zamontowany system do fenotypowania cyfrowego. Inwestycje te będą finansowane częściowo z funduszy otrzymanych z Ministerstwa Edukacji i Nauki.”

rektor UP w Lublinie podczas premówieniaPo części oficjalnej goście zaproszeni zostali do foier, gdzie mogli złożyć sobie życzenia noworoczne.

Spotkanie poprowadziła mgr Monika Jaskowiak.

Zdjęcia: Maciej Niedziółka /DRiP
Karol Ilczuk, Rafał Frączek /SAF “Szafir”