Sierpniowe webinary Oxford University Press

 

Szanowni Państwo,

 

serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych w sierpniu, przez OUP, webinarów dotyczących zasobów tej platformy.  W trakcie poszczególnych spotkań zostaną dokładnie omówione między innymi:  Oxford Bibliographies, ⁠Very Short Introductions, ⁠Oxford Handbooks Online, ⁠Oxford Scholarship Online, ⁠University Press Scholarship Online, ⁠Oxford Research Encyclopedias and ⁠Oxford Journals. Wszystkie sesje  będą prowadzona w języku polskim ma platformie Teams Webinars..

 

Poniżej podajemy linki umożliwiające rejestrację:

 

Oxford Reference

Tue, Aug 01, 10:00 AM – 11:00 AM GMT+1

 

Rejestracja

 

Oxford Reference to wiodący produkt referencyjny online, obejmujący 25 różnych dziedzin tematycznych, gromadzący 2 miliony zdigitalizowanych wpisów w słownikach, kompanionach i encyklopediach Oxford University Press. Sesja będzie prowadzona w języku polskim i skupi się na zawartości i funkcjonalnościach platformy.

 

Oxford Art and Oxford Music Online

Wed, Aug 02, 10:00 AM – 11:00 AM GMT+1

 

Rejestracja

 

Na tym spotkaniu skoncentrujemy sie na pracach referencyjnych Oxford University Press dotyczacych sztuki i muzyki. Skupimy się na Oxford Art Online (w tym: Grove Art Online oraz Benezit Dictionary of Artists oraz dodatkowych źródłach referencyjnych dostępnych w subskrypcji OAO). W drugiej części przyjrzymy się Oxford Music Online. Sesja będzie prowadzona w języku polskim.

 

What Everyone Needs to Know

Tue, Aug 08, 10:00 AM – 11:00 AM GMT+1

 

Rejestracja

 

Oferując ponad 100 tematów do zbadania, seria What Every Needs to Know® , w żywym formacie pytań i odpowiedzi, oferuje autorytatywne dyskusje na złożone problemy czasów teraźniejszych. Ten interdyscyplinarny zasób zawiera tytuły poświęcone sztuce i naukom humanistycznym, prawu, medycynie i zdrowiu, naukom ścisłym i matematyce, naukom społecznym oraz badaniom regionalnym. Webinar będzie prowadzony w języku polskim

 

Research Journey across OUP’s Academic Resources

Wed, Aug 09, 12:00 PM – 1:30 PM GMT+1

 

Rejestracja

 

Podczas tej sesji zostaną omówione zasoby z kolekcji Oxford University Press, które mogą pomóc na każdym etapie podróży badawczej. Przyjrzymy się zasobom i typom zawartych publikacji, oraz przeanalizujemy jak mogą one byc pomocne w znalezieniu konkretnych informacji, niezależnie od etapu podróży, na którym się znajdujemy: Oxford Bibliographies, Very Short Introductions, Oxford Handbooks Online, Oxford Scholarship Online, University Press Scholarship Online, Oxford Research Encyclopedias and Oxford Journals.Sesja będzie prowadzona w języku polskim.

 

Oxford English Dictionary

 

Thu, Aug 10, 11:00 AM – 12:00 PM GMT+1

 

Rejestracja

 

Podczas tej sesji skoncentrujemy się na Oxford English Dictionary – niedoścignionym przewodniku dla naukowców z dowolnej dyscypliny, po znaczeniach, historii i użyciu ponad 500 000 słów i zwrotów w anglojęzycznym świecie. Zaprezentujemy układ i funkcje nowej platformy. Spotkanie odbędzie się w języku polskim.