Rywalizacje na Arenie Konnej UP w Lublinie

24 i 25 lutego 2024 r. w Ośrodku Jeździeckim (budynek Areny Konnej) Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Ujeżdżeniu oraz Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Ujeżdżeniu. Głównym organizatorem i gospodarzem wydarzenia była Katedra Hodowli i Użytkowania Koni UP w Lublinie. W zawodach wzięło udział łącznie prawie 40 koni, przez dwa dni rozegrano 15 konkursów w klasach od L1 do CC2.

Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Ujeżdżeniu oraz Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Ujeżdżeniu GłównymZawody rozegrano pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz JM Rektora UP w Lublinie prof. dr. hab. Krzysztofa Kowalczyka

Gratulowanie uczestnikom mistrzostw.Rywalizację zawodników oglądali m.in.: prorektor ds. rozwoju uczelni – prof. dr hab. Adam Waśko; prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą – prof. dr hab. Bartosz Sołowiej; prodziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki – prof. dr hab. Andrzej Junkuszew. Najważniejszym punktem Wydarzenia były Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Ujeżdżeniu, w skład których weszły konkursy półfinałowe rozegrane w sobotę oraz niedzielne finały. Mistrzostwa miały bardzo uroczystą oprawę, zwycięzcy zostali udekorowani medalami, otrzymali pamiątkowe puchary oraz liczne nagrody.

Na podium Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego stanęły:

KATEGORIA SENIORZY:
Elżbiera Liberda HAJDUK Prawo I Konie
Elżbieta Krawczyk DEDAL WKJ Lublin Wierzchowscy Dressage Team
Justyna Garbal DREAM BOY WKJ Lublin

KATEGORIA JUNIORZY:
Lena Leńczuk BESKID SJ Fidelius

KATEGORIA DZIECI KUCE:
Aleksandra Semeryło LAK WKJ Lublin SJ For Pleasure
Antonina Wierzchowska FERRERO D Wierzchowscy Dressage Team

KATEGORIA DZIECI DUŻE KONIE:
Aleksandra Semeryło KING BH
Antonina Wierzchowska DON CORRIDO

KATEGORIA OPEN:
Karolina Mucha GENERAŁ BPK
Stanisław Sergiel ENTENTINO M WKJ Lublin
Natalia Miciuła WICHER Team Początek

Zawodniczka Mistrzostw w Ujeżdżaniu.Patronat medialny nad wydarzeniem objęła telewizja TVP 3 Lublin, Radio Lublin oraz Dziennik Wschodni. Mistrzostwa odbyły się przy współorganizacji Lubelskiego Związku Jeździeckiego. Wśród partnerów i sponsorów wydarzenia znaleźli się: Sklep Jeździecki Cztery Podkowy, Sklep Jeździecki Azdar, Unicorn Grooming – przygotowanie koni do pokazów oraz Simple Projekt – Studio projektowania wnętrz.

Zdjęcia: Katedra Hodowli i Użytkowania Koni UP w Lublinie, Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki