Rusza program „Koleżeńskich korepetycji”

W projekcie mogą wziąć udział studenci i doktoranci w roli korepetytorów młodszych kolegów i koleżanek – uczniów szkół ponadpodstawowych. Chodzi o wsparcie tegorocznych maturzystów przy powtórce materiału przed egzaminami dojrzałości, a także przy wyborze studiów i uczelni. Za bezinteresowną pomoc korepetytorzy otrzymają certyfikaty podpisane przez Prezydenta Miasta Lublin.

plakat programu „Bardzo zależy nam na tym, aby wzmacniać pozycję Lublina jako atrakcyjnego ośrodka kształcenia, dlatego już po raz czwarty startujemy z projektem „Koleżeńskie korepetycje”. W ten sposób chcemy ułatwić uczniom klas maturalnych przygotowania do egzaminów dojrzałości, ale także zachęcić ich do studiowania i pozostania w naszym mieście. Zdecydowaną wartością projektu jest możliwość poznania lubelskich uczelni z pierwszej ręki, ponieważ studenci jako korepetytorzy podejmują się podczas spotkań roli „ambasadorów” idei „akademickiego Lublina” i wprowadzają swoich młodszych kolegów w studencki świat” – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tym roku bezpłatne korepetycje zostały zaplanowane z podstawowego zakresu matury z polskiego, matematyki i języka angielskiego oraz z zakresu rozszerzonego takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka. Realizacja projektu będzie miała miejsce w kwietniu – przyjmie ona postać spotkań w formule online bądź stacjonarnej, w małych grupach (maksymalnie 3-osobowych).

Uczestnicy otrzymają materiały (zadania maturalne z poprzednich lat). Biorący udział w programie będą mogli również przynosić swoje pytania i zadania. „Koleżeńskie korepetycje” to okazja do rozmowy o życiu studenckim w naszym mieście, ofercie poszczególnych uczelni czy perspektywach rozwoju edukacyjnego oraz zawodowego. Za bezinteresowną pomoc młodszym kolegom korepetytorzy otrzymają certyfikaty podpisane przez Prezydenta Miasta Lublin.

Zgłoszenia należy przesyłać do 21 marca (czwartek) br. Formularze rejestracyjne dostępne są tutaj.

Więcej informacji i zgłoszenia:

Wydział Strategii i Przedsiębiorczości

Urząd Miasta Lublin