W niedzielę, 11 września 2022 r. na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się Lubelski Piknik Naukowy. Pomimo niesprzyjającej pogody wiele osób odwiedziło festiwalowe stoiska.

W uroczystej inauguracji pikniku udział wzięli:

JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk,

prof. dr hab. Adam Waśko, Prorektor dr Rozwoju Uczelni, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki,

JM Rektor Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej prof. dr hab. Radosław Dobrowolski,

JM Rektor Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. Zbigniew Pater,

dr hab. Ewa Trzaskowska, prof. KUL, Prorektor ds. kształcenia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II,

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Stepulak, Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin

Podczas Lubelskiego Pikniku Naukowego zrealizowano ponad 100 projektów z różnych dziedzin nauki.

W ramach wydarzenia specjalnego „Ogrody Literatury” odbyło się spotkanie z Radkiem Rakiem, pisarzem, laureatem Nagrody NIKE, lekarzem weterynarii i dr. Mirosławem Welzem, lekarzem weterynarii, literatem, poetą, Głównym Lekarzem Weterynarii. Spotkanie dyskusyjne poprowadził dr hab. Jacek Madany, prof. uczelni.

Na scenie zaprezentowano wyjątkowy i różnorodny program muzyczny, na który złożyły się występy m.in. duetu Wilk – Momot, Niki Cieślińskiej, chóru Politechniki Lubelskiej, czy muzyczne warsztaty Lubelskiej Orkiestry Muzyki Rozrywkowej FeelHarmonia.

Zdjęcia: Alicja Jaroszewska DRiP
Galeria z Pikniku Naukowego XVIII LFN
TVP3 LUBLIN, "Panorama Lubelska" z dn. 11.09.2022 r.
kurierlubelski.pl z dn. 13.09.2022 r.
dziennikwschodni.pl z dn. 11.09.2022 r.