Zapraszamy do współpracy w Projekcie NUTRITECH

CENTRALNE LABORATORIUM BADAWCZE UP w Lublinie zaprasza do współpracy w Projekcie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Kontakt: dr Tomasz Czernecki kom. 693 088 881, kontakt do Laboratorium: (81) 531 97 77

 

Już 6 lipca rusza nabór do programu rządowego „NUTRITECH – żywienie w świetle wyzwań poprawy dobrostanu społeczeństwa oraz zmian klimatu”.

 

Na realizację programu planuje się przeznaczyć budżet w wysokości 200 mln zł, a okres jego realizacji obejmie lata 2022 – 2032 (w tym: organizacja konkursów, realizacja wyłonionych projektów oraz monitoring i analizę ich efektów w okresie trwałości). Program będzie realizowany poprzez dofinansowanie projektów obejmujących badania przemysłowe i prace rozwojowe.

 

Celem głównym programu jest zwiększenie dostępności produktów i rozwiązań w zakresie prawidłowego żywienia w perspektywie do roku 2030 poprzez wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych, uwzględniając zasady zrównoważonego rozwoju.

 

W wyniku realizacji programu NUTRITECH polskie jednostki naukowe oraz przedsiębiorstwa uzyskają wsparcie w rozwijaniu zdolności do tworzenia i wykorzystywania rozwiązań opartych na wynikach badań naukowych w celu nadania impulsu rozwojowego gospodarce i z korzyścią dla społeczeństwa w poniższych obszarach tematycznych:

  • T1. NUTRIGENOMIKA i BIOMEDYCYNA JAKO NARZĘDZIE WSPIERAJĄCE WALKĘ Z  PRZEWLEKŁYMI CHOROBAMI NIEZAKAŹNYMI (M.IN. CHOROBAMI DIETOZALEŻNYMI).
  • T2. ŻYWNOŚĆ W LECZENIU I ZAPOBIEGANIU CHOROBOM.
  • T3. ASPEKTY TECHNOLOGICZNE I GOSPODARCZE PRAWIDŁOWEGO ŻYWIENIA.

 

Każdy z powyższych obszarów został zdefiniowany przez 3 – 6 zagadnień, które mogą stać się przedmiotem realizowanych projektów.

 

https://www.gov.pl/attachment/d12b0605-7c3e-48dd-a9bb-20fae2ae211f