Programy Pracy na lata 2023-2024 w Horyzoncie Europa oficjalnie ogłoszone!

Komisja Europejska opublikowała zatwierdzone, oficjalne wersje Programów Pracy dla najważniejszych komponentów programu Horyzont Europa na lata 2023-2024. Dokumenty można znaleźć m.in. na stronie KPK.

 

Programy Pracy umożliwiają zapoznanie się z celami oraz harmonogramem poszczególnych elementów programu ramowego Horyzont Europa, a przede wszystkim z tematami i konkursami, do których można aplikować. Dzięki temu zainteresowani mogą zaplanować swój udział w Horyzoncie Europa – w co warto się zaangażować oraz na kiedy przygotować wnioski.

 

Pełna lista zbliżających się konkursów jest już dostępna na stronie KPK: https://www.kpk.gov.pl/konkursy-w-programie-horyzont-europa#

 

Zachęcamy do analizy tematów konkursowych przede wszystkim w następujących obszarach:

 

Jeżeli któryś z tematów konkursowych jest dla Państwa interesujący, zachęcamy do przysłania swojej oferty współpracy (dwa, trzy zdania o zakresie swoich zainteresowań badawczych oraz wskazanie tematu konkursu) na adres , a stosowne ogłoszenie opublikujemy w sekcji „Partner search announcements” pod danym ogłoszeniem konkursowym.