Program ZAWACKA NAWA dot. międzynarodowych wyjazdów stypendialnych

Celem Programu ZAWACKA NAWA jest pogłębienie międzynarodowej współpracy akademickiej poprzez indywidualne wyjazdy z Polski studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich oraz naukowców zgodnie z postanowieniami bilateralnych umów międzyrządowych zawartych przez Polskę. Ponadto wyjazdy stypendialne w ramach Programu pozwolą na podnoszenie kompetencji uczestniczących w nich przedstawicieli środowiska akademickiego.

NAWA realizuje programy wymiany akademickiej w ramach umów bilateralnych i współpracy dwustronnej z m.in. następującymi krajami: Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Czechy, Egipt, Japonia, Kazachstan, Macedonia Północna, Meksyk, Serbia, Słowacja, Słowenia, Tajwan, Tunezja, Ukraina, Węgry, czy Wietnam.

Oferta w ramach Programu dotyczy wyjazdów, które rozpoczną się w roku akademickim 2024/2025 (rozpoczęcie zgodnie z terminami w systemie edukacji danego kraju) oraz szkół letnich i letnich kursów językowych, które odbędą się latem 2024 roku.

W ramach Programu uprawnione są wyjazdy, których celem jest:

1. odbycie studiów (rodzaj możliwych pobytów stypendialnych należy sprawdzić w ofercie danego kraju);
  2. odbycie stażu naukowego;
  3. wizyta naukowa (tj. krótki pobyt studyjny);
  4. uczestnictwo w szkole letniej języka i kultury kraju partnera (tj. letnie kursy językowe);
  5. prowadzenie w ośrodku goszczącym zajęć dydaktycznych;
  6. inne formy aktywności naukowej lub akademickiej powiązane z realizacją studiów, wykładów, przygotowaniem pracy doktorskiej lub pracy naukowej.

Szczegółowa lista krajów oraz informacje o naborze

Nabór wniosków będzie prowadzony do 31 stycznia 2024r.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Projektów Międzynarodowych ()