Program ZAWACKA NAWA dot. międzynarodowych przyjazdów stypendialnych

Celem Programu jest pogłębienie międzynarodowej współpracy akademickiej poprzez przyjazdy studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich oraz naukowców do polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki, na podstawie umów międzynarodowych zawartych pomiędzy Polską a wskazanymi w ogłoszeniu krajami partnerskimi. Ponadto pobyty pozwolą na podnoszenie kompetencji uczestniczących w nich przedstawicieli środowiska akademickiego.

W ramach Programu uprawnione są przyjazdy, których celem jest:

a)      odbycie studiów pełnych lub częściowych w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego;

b)      kształcenie w szkole doktorskiej;

c)      pobyt naukowy, czyli np.: staż naukowy, wizyty studyjne, pozyskanie materiałów do pracy naukowej, prowadzenie w ośrodku goszczącym zajęć dydaktycznych, inne formy aktywności naukowej lub akademickiej powiązane z realizacją studiów, pracy doktorskiej lub pracy naukowej.

Zgłoszenia możliwe są do dnia 30 kwietnia 2024 r.

Szczegóły dotyczące krajów partnerskich,  długości pobytów oraz wszelkie informacje znajdują się w dokumenci. Informacje o naborze dostępne są na stronie NAWA.