Goście Programu “Poranek Między Wisłą i Bugiem” Prof. dr hab. inż. Tomasz Oniszczuk, prof. Uczelni; dr inż. Maciej Combrzyński i mgr Jakub Soja z Katedry Techniki Cieplnej i Inżynierii Procesowej promują nowy Program TVP3 LUBLIN “Ekologiczne 3R”.

lublin.tvp.pl, Program "Poranek między Wisłą i Bugiem" z dn. 21.12.2022 r. - zapowiedź Programu (czas od 01:12:03)
Zobacz

Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w nowym Programie TVP3 LUBLIN: EKOLOGICZNE 3R

Tematem premierowego odcinka jest gospodarka obiegu zamkniętego – złożony proces recyklingu, minimalizujący zużycie surowców. na zasadzie 3R: redukcji  – Reduce, ponownym użyciu – Reuse, utylizacji – Recycle.

W arkana zagadnienia wprowadzają nas naukowcy: prof. dr hab. inż. Tomasz Oniszczuk,  dr hab. inż. Alina Kowalczyk-Juśko z Katedry Inżynierii Środowiska i Geodezji, dr inż. Maciej Combrzyński oraz mgr inż. Jakub Soja.

zdjęcie: TVP3 LUBLIN

Zwiększona ilość śmieci jest efektem wyższej stopy życiowej społeczeństwa. Faktem jest, że w momencie produkcji aż 70% wytworzonych opakowań staje się odpadami.  Sprzyja temu liniowy model gospodarki, opierający się na schemacie: weź-wyprodukuj-użyj-wyrzuć. Naprzeciw temu wyzwaniu wychodzi Katedra prof. Tomasza Oniszczuka opracowująca nowatorskie biodegradowalne opakowania.

lublin.tvp.pl, Program "EKOLOGICZNE 3R", z dn. 21.12.2022 r.
Zobacz