Szanowni Państwo,
Drodzy Studenci,

przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z funkcjonowaniem nowego Eduportalu. Mamy nadzieję, że już wkrótce nauka zdalna będzie odbywała się bez przeszkód.

Brak połączeń jaki pojawił się wczoraj spowodowany był zbyt dużą ilością użytkowników korzystających jednocześnie z systemu — obecnie został on przeskalowany i przepustowość została zwiększona z 1000 do 3000 jednoczesnych odbiorców. Trzy lata temu przygotowując projekt informatyzacji Uczelni nie byliśmy w stanie przewidzieć, że wszystkie zajęcia dydaktyczne będą prowadzone w formie zdalnej.

Nieprzerwanie pracujemy nad zapewnieniem stabilnego i szybkiego połączenia, dlatego dzisiaj docelowy kanał komunikacji został zmieniony z Big Blue Button na Microsoft Teams. Staramy się zapewnić stabilność połączeń na poziomie nie słabszym niż Teamsy niezależenie od jakości sygnału polączenia internetowego.

Aby zapewnić właściwe użytkowanie Eduportalu proszę pamiętać także, że:

• system zaimportował Teamsów grupy z poprzedniego semestru — niestety nie można ich edytować jeśli twórcą grupy był student i w takim przypadku należy taką grupę usunąć
  • system nie działa na starej wersji przeglądarki Firefox oraz Windows 7 (Internet Explorer), dlatego należy zaktualizować używaną przeglądarkę internetową
  • system synchronizuje grupy studenckie z Bazusa pod warunkiem, że są tam przypisani nauczyciele i nie są to grupy tymczasowe
  • w najbliższym czasie zostanie wdrożona funkcjonalność z rozbiciem na grupy audytoryjne i laboratoryjne

Dziękujemy serdecznie za wszystkie zgłaszane uwagi oraz za wyrozumiałość i cierpliwość ze strony wszystkich użytkowników Eduportalu. Zapewniam Państwa, że dokładamy starań, aby nauka zdalna za pośrednictwem nowego systemu przebiegała bez zakłóceń.

Dr hab. Adam Waśko, prof. uczelni
Prorektor ds. Rozwoju Uczelni