Pracownicy Uniwersytetu otrzymali odznaczenia państwowe Prezydenta RP

19 marca 2024 r. na mocy decyzji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych osobom zasłużonym dla państwa i społeczeństwa. Odznaczeni z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zostali:

• Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski – za wybitne zasługi w pracy naukowo–badawczej w dziedzinie genetyki i hodowli zwierząt, za działalność dydaktyczną – prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk.
  • Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – za wybitne zasługi w pracy naukowo–badawczej oraz dydaktycznej, za popularyzowanie polskiej myśli naukowej na świecie – prof. dr hab. Bohdan Dobrzański i prof. dr hab. Krzysztof Gołacki;

Odznaczenia dla zasłużonych dla Państwa i społeczeństwa

Ordery i odznaczenia w imieniu Prezydenta RP wręczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Minister Andrzej Dera podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Serdecznie gratulujemy!

Odznaczenia dla zasłużonych dla Państwa i społeczeństwa