Podziękowanie za pomoc w zorganizowaniu XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, której organizatorem jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, skierował podziękowanie do Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie za pomoc w zorganizowaniu XLIV edycji Olimpiady.

W tegorocznej edycji w etapie szkolnym wzięło udział 8498 uczniów, spośród których 798 zakwalifikowało się do etapu okręgowego. Do etapu centralnego przystąpiło 200 uczniów – 105 uzyskało tytuł laureata, natomiast 95 tytuł finalisty.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest kierowana do uczniów szkół średnich mających związek z szeroko rozumianym gospodarowaniem obszarami wiejskimi. Zakres tematyczny Olimpiady  obejmuje m.in. wiedzę z zakresu rolnictwa, ogrodnictwa, żywienia, ochrony środowiska, zootechniki czy weterynarii. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oferuje kandydatom kształcenie na kierunkach odpowiadających blokom tematycznym organizowanej Olimpiady.

W najbliższym roku szkolnym odbędzie się jubileuszowa XLV edycja Olimpiady.