Podsumowanie I  edycji Akademickiego Budżetu Partycypacyjnego oraz II edycji Programu Staż za Miedzą.

Dnia 01 lutego 2023 r. w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w obecności prof. dra hab. Krzysztofa Kowalczyka Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, prof. dra hab. inż. Zbigniewa Patera Rektora Politechniki Lubelskiej, prof. dra hab. Radosława Dobrowolskiego Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz  prof. dra hab. n. med. Wojciecha Załuski Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie  odbyło się podsumowanie pierwszej edycji Akademickiego Budżetu Partycypacyjnego oraz drugiej edycji Programu Staż Za Miedzą, czyli dwóch inicjatyw Związku Uczelni Lubelskich.

Z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lubinie wygrał projekt Mini Strefy Chilloutu dla Społeczności Akademickiej, którego kreatorkami są dr hab.  Katarzyna Kozłowicz, prof. Uczelni; dr hab. Monika Stoma, prof. Uczelni, mgr inż. Emilia Osmólska oraz dr  Agnieszka Dudziak.

zdjęcia: B. Proll, UMCS

Przypominamy, że projekt ma na celu stworzenie i zaaranżowanie mini stref relaksu dla społeczności akademickiej, które zostaną rozlokowane na każdej uczelni ZUL.

Dodatkowo, w ramach drugiego naboru inicjatywy Staż Za Miedzą zgodę na
realizację stażu otrzymali:

1. dr n. med. Monika Roczeń-Karczmarz (Zakład Parazytologii i i Chorób Inwazyjnych)

2. dr inż. Paweł Krzaczek (Katedra Energetyki i Środków Transportu)

3. dr Julia Wojciechowska-Solis (Katedra Herbologii i Technik Uprawy Roślin)

4. mgr inż. Aleksandra Garbacz (doktorantka II roku kształcenia w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Katedra Zoologii i Ekologii Zwierząt)

5. dr hab. Katarzyna Kozłowicz, prof. Uczelni (Katedra Biologicznych Podstaw Technologii Żywności i Pasz)

6. dr n. farm. Magdalena Walasek-Janusz (Katedra Warzywnictwa i Zielarstwa)

Serdecznie gratulujemy Laureatom!

kurierkubelski.pl z 1.02.2023 r.