30 stycznia 2023 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie został podpisany list intencyjny z XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie, będący kontynuacją inicjatywy zacieśniania współpracy ze szkołami województwa lubelskiego.

List intencyjny podpisała Prorektor ds. studenckich i dydaktyki UP w Lublinie, dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. Uczelni oraz Dyrektor XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania mgr Joanna Galant a także patroni honorowi nawiązywanej współpracy: Rektor UP w Lublinie, prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk i Zastępca Prezydenta Miasta Lublin Oświaty i Wychowania, dr Mariusz Banach. W spotkaniu wzięła udział także dr Jadwiga Stachowicz, pedagog XXIII LO.

Otwierając spotkanie Prorektor ds. Studenckich i dydaktyki dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. Uczelni podkreśliła, że podpisanie listu intencyjnego jest oficjalnym sformalizowaniem od dawna trwającej współpracy pomiędzy obiema instytucjami, a wspólne działania przyniosą nie tylko  wymierne korzyści całemu regionowi, ale przed wszystkim będą wsparciem  dla uczniów w/w szkoły przy wyborze dalszej ścieżki edukacji.

Patroni Honorowi nawiązanej inicjatywy wyrazili nadzieję na owocną współpracę, która przyniesie tym samym dobre perspektywy na przyszłość uczniom XXIII LO.

XXIII Liceum Ogólnokształcące to placówka o wieloletniej tradycji. Szkoła przygotowała szesnaście profili dostępnych podczas naboru na rok szkolny 2022/2023.  Warto podkreślić, że zdawalność matury z języka angielskiego wyniosła 100% , a średni wynik uczniów był na poziomie 87.77%.

Zdjęcia: Alicja Jaroszewska /DRiP