W nawiązaniu do pisma informacyjnego z dnia 13.03.2024 r. Zespół Spraw Socjalnych uprzejmie informuje, że są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę w Pieniny w terminie 31.05.-02.06.2024 r. Wobec tego przedłużony zostaje termin zapisów do dnia 29.03.2024 r.

W związku z dużym zainteresowaniem zapisami na wycieczkę na Morawy w terminie 26-29 września 2024 r., Zespół Spraw Socjalnych uprzejmie informuje o możliwości wyjazdu pracowników oraz byłych pracowników emerytów/rencistów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na ww. wycieczkę w dodatkowym terminie tj. od 6 do 9 października 2024 r. Cena wycieczki (1 890 zł) oraz wysokość dofinansowania pozostaje bez zmian. Pierwszeństwo w zapisach na wycieczkę mają pracownicy i emeryci/renciści, którzy zapisali się na listę rezerwową.

Wysokość dofinansowania wybranej wycieczki dla pracowników i emerytów/rencistów UP uzależniona jest od średniomiesięcznego przychodu na jednego członka rodziny i wynosi:

Średniomiesięczny przychód na jednego członka rodziny: Kwota dofinansowania:
do 2 500 zł 450 zł
2501 zł – do 3500 zł 400 zł
od 3501 zł – do 4500 zł 350 zł
od 4501 zł – do 5500 zł 300 zł
powyżej 5501 zł 250 zł

Program wycieczki na Morawy:

1 dzień – OŁOMUNIEC

Wyjazd z Lublina. Przyjazd do Ołomuńca. Spacer po Starym Mieście: Kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, ratusz, gotycka katedra św. Wacława, kaplica św. Jana Sarkandra, barokowe fontanny. Przejazd na Morawy Południowe. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Uroczysta kolacja z muzyką i degustacją czeskich win. Nocleg.

2 dzień – VELEHRAD-BRNO

Śniadanie. Przejazd do Velehradu, kolebki chrześcijaństwa Słowian, gdzie znajduje się bazylika z XIII wieku – najważniejsze miejsce pielgrzymkowe w Republice Czeskiej. Zwiedzanie Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętych Cyryla i Metodego. Przejazd do Brna. Spacer po Starym Mieście: XIII-wieczna forteca Spilberk, zbudowana przez królów czeskich, gotycka Katedra św. Piotra i Pawła, stary Ratusz, Namesti Svobody. Powrót do Čejkovic. Dla chętnych: zwiedzanie piwnic Templariuszy z XIIIw. Obiadokolacja. Nocleg

3 dzień – LEDNICE-WALTICE-MIKULOV

Śniadanie. Przejazd do Lednic. Zwiedzanie dawnej posiadłości rodu Lichtensteinów Lednice – wyjątkowego dzieła krajobrazowo-architektonicznego ze wspaniałym neogotyckim zamkiem Lednice i parkiem krajobrazowym zwanym “Ogrodem Europy”. Przejazd do Waltic. Degustacja czeskich win i przekąsek w lokalnej piwnicy. Przejazd do Mikulowa – malowniczego miasteczka na Morawach. Spacer: barokowy zamek, kościół św. Anny, liczne kamienice i barokowa kolumna św. Trójcy na Rynku, Górna Synagoga, ruiny wieży Kozíhrádek z XV wieku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień – MORAWSKI KRAS-FRYDEK MISTEK

Śniadanie. Przejazd do Morawskiego Krasu. Zwiedzanie przepięknej Jaskini Punkwiowej z Przepaścią Macocha o głębokości około 140 metrów z widokowymi mostkami i rejsem łodzią po podziemnej rzece Punkvi. Przejazd do miejscowości Frydek Mistek. Zwiedzanie fabryki „Marlenki” – ciasta miodowego, stworzonego wg staroormiańskiej tradycji przez Gevorga Avetisyana. Możliwość zakupu słodkości. Wyjazd do Polski. Przyjazd do Lublina w późnych godzinach nocnych.

ZAKWATEROWANIE: Hotel Chateau Čejkovice z ogrodem, wspólnym salonem, tarasem, restauracją oraz bezpłatnym WiFi. Hotel położony jest w jednym z najbardziej znanych regionów winiarskich w miejscowości Čejkovice, gdzie w latach 30. XIII wieku rycerze Zakonu Templariuszy zbudowali twierdzę i wydrążyli rozległe piwnice winiarskie. W regionie znajduje się około 40 winnic.

Cena 1 890 zł od osoby (przy grupie min. 44 os.) zawiera:

• Przejazd autokarem
  • Zakwaterowanie : 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-3 os. z łazienkami)
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiadokolacje
  • Uroczystą kolację z muzyką (Dj) i degustacją czeskich win
  • Opiekę pilota
  • Opiekę lokalnych przewodników
  • Ubezpieczenie KL (do sumy ub. 40 000 €), choroby przewlekłe, NNW
  • Podatek VAT
  • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera: biletów wstępu (zamek Lednice, Jaskinia Punkvi, fabryka Marlenka, degustacja wina i przekąsek), zestaw tour guide – 1500 kc/os. płatne u pilota, piwnice Templariuszy – 130 kc.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wycieczce proszone są o zgłaszanie się do Zespołu Spraw Socjalnych (budynek Rektoratu, pokój 155, tel. 81 445 69 11) do 5 kwietnia 2024 r. w celu uzyskania szczegółowych informacji w sprawie zapisów.

W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość zapisów na wycieczkę osób niebędących pracownikami lub emerytami/rencistami Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (bez dofinansowania).