Piknik Naukowy XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki 2023

23 września 2023 w ramach XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki odbył się Piknik Naukowy, w ramach którego studenci, doktoranci oraz pracownicy lubelskich uczelni zaprezentowali wiele ciekawych projektów edukacyjnych, konkursów oraz pokazów.

Dziewczynka korzystająca z atrakcji przygotowanych przez studentów UP w LubliniePiknik odbył się na Targach Lublin, natomiast głównym organizatorem był Katolicki Uniwersytet Lubelski we współpracy z pozostałymi uczelniami, należącymi do Związku Uczelni Lubelskich oraz Miastem Lublin.

Rektor UP w Lublinie prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk był członkiem Komitetu Honorowego LFN.
Z ramienia UP w Lublinie przedstawicielem w Komitecie Naukowym był  Prorektor ds. Rozwoju Uczelni prof. dr hab. Adam Waśko, który uczestniczył równiez w uroczystym otwarciu Pikniku. Koordynatorem uczelnianym była dr inż. Justyna Libera z Zakładu Inżynierii i Technologii Zbóż, natomiast koordynatorem Pikniku UP w Lublinie była mgr Ilona Stańczak z Działu Rekrutacji i Promocji.

Rektor UU w Lublinie prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk odwiedzający stoiska UP w LublinieProjekty, które zaprezentowali studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie to m.in:

– Odkrywamy DNA zwierząt
– DOGadajmy się, o komunikacji w świecie psów
– Po korze i po kolorze
– Ogrody w filiżance
– Z miłością do książek i kwiatów, czyli Bookcrossing i Plantcrossing w bibliotece
– U dziadka na farmie
– Karesansui i ogrody Dalekiego Wschodu
– Wybrane zagadnienia z fizyki – optyka i światło
– TRInO, quizy i questy – jak uczą się praktyki studenci turystyki

Do dyspozycji uczestników była także kapsuła zmysłów oraz pokazy kuchni molekularnej. Najmłodsi uczestnicy wzięli udział w konkursie o własnego robota.

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z wydarzenia.

Zdjęcia: Michał Wójcik /SAF “Szafir”

"Piknik Naukowy XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki 2023" - galeria

Piknik Naukowy w mediach:

radio.lublin.pl. z dn. 23.09.2023 r.
lubelski.pl z dn. 23.09.2023 r.