Pierwsza wystawa Studenckiej Akademii Fotograficznej

4 października 2023 r. w Collegium Agronomicum II miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Mój mały świat” przygotowanej przez Studencką Akademię Fotograficzną (SAF) „SzAFir” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zapraszamy do jej odwiedzenia, wstęp wolny!

Kasia Kwiecińska przy wystawie pracy Mój mały Świat z Rektorem UP w Lublinie prof. dr hab. Krzysztofem KowalczykiemWystawa ma charakter tryptyków, a jej temat: ,,Mój mały świat” został sformułowany tak, by każdy mógł zinterpretować go na swój sposób, dzięki czemu powstały różnorodne prace.

studenci i pracownicy uczelni przy wystawie fotograficznej na Uniwersytecie Przyrodniczym w LublinieW otwarciu wystawy wzięli udział JM Rektor prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk oraz Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. uczelni. Podczas otwarcia studenci usłyszeli inspirującą przemowę, podkreślającą znaczenie tej wystawy dla rozwoju artystycznego młodych fotografów. Mieli również okazję omówić swoje prace, nad którymi pracowali przez całe wakacje.

Rektor UP w Lublinie prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk i Prorektor ds Studenckich i Dydaktyki dr hab. Urszula Kosior-Korzecka prof. Uczelni ze studentkąW skład  SAF wchodzą zarówno osoby, które fotografują od kilkunastu lat, jak również te, które swoje pierwsze kroki w fotografii stawiają od niedawna. Dzięki wzajemnej pomocy studenci mogą doskonalić swoje umiejętności. Uczą się od siebie nawzajem, oceniają swoje prace, tłumaczą błędy a osoby bardziej zaawansowane starają się przekazać nabytą już wiedzę początkującym. Członkowie SAF od początku swojej działalności uczestniczą w wydarzeniach uczelnianych zapewniając serwis fotograficzny.

Rektor UP w Lublinie prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk ze studentem Kacprem Pofelskim przy wystawie Studencka Akademia Fotograficzna jest najmłodszą organizacją studencką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Działa przy współpracy z Działem Rekrutacji i Promocji, a jej opiekunem jest Alicja Jaroszewska. SAF powstał w czerwcu br. i ma już w swoim dorobku wyjazd na plenerowe warsztaty fotograficzne w Poleskim Parku Narodowym, organizację projektu w ramach XIX edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki, a teraz przygotowanie wystawy fotograficznej.

grupa 7 osób na holu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w władzami UczelniWystawa będzie dostępna do grudnia br. w budynku Agro II Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Jak dołączyć do Studenckiej Akademii Fotograficznej? Skontaktuj się z członkami SAF poprzez stronę facebook (link tutaj).

Zdjęcia: Maciej Niedzióła /DRiP

Dofinansowano w ramach projektu “Wsparcie tworzenia i aktywizacji rad młodzieżowych oraz samorządów uczniowskich i studenckich” ze środków Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.