W imieniu organizatorów XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki serdecznie zapraszamy na konferencję prasową 7 czerwca 2022 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ul. Akademicka 15, IV piętro w sali konferencyjnej.

Głównym organizatorem tegorocznej edycji Festiwalu jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Festiwal odbędzie się w terminie 10-16 września 2022 r. pod hasłem OGRODY NAUKI.

W trakcie tygodnia festiwalowego znajdą się w programie wydarzenia specjalne – Ogrody Literatury, Żywności, Podróży, Ekologii, Przyrody, gdzie zaproszeni naukowcy, eksperci, praktycy będą prowadzili wykłady i panele na tematy związane z odnawialnymi źródłami energii, najnowszymi kierunkami w zdrowym i ekologicznym żywieniu, o ochronie bioróżnorodności fauny i flory, smakach kuchni kulturowej oraz o pasjach literackich praktykujących lekarzy weterynarii, laureatów prestiżowych nagród.

W konferencji wezmą udział Rektor i Prorektor UP w Lublinie, Koordynatorzy Uczelniani wszystkich Uczelni oraz Urzędu Miasta Lublin.  Podczas konferencji organizatorzy przedstawią program i założenia Festiwalu.

Do 8 czerwca trwa rejestracja projektów na Uczelniach i w instytucjach partnerskich, od 13 czerwca rusza rejestracja uczestników festiwalu.