Partnerzy projektu ACTT4Cosmetics spotkali się w Cremie!

W dniach 11-12 października w miejscowości Crema we Włoszech odbyło się spotkanie Komitetu Zarządzającego w ramach projektu pt. ACTT4Cosmetics (Improve Interconnected innovation ecosystems supporting Actions for Citizen awareness and Twin Transition in the entire cosmetic value chain) dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach program Horyzont Europa. Jednym z partnerów inicjatywy jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, który na spotkaniu reprezentowała Marlena Wosiak – Koordynator Biura Projektów Międzynarodowych.

uczestnicy spotkania pozują do zdjęcia, stoją na środku białego korytarza, za nimi ściana z szyb. Niektórzy trzymają w rękach różowe torby.

W czasie spotkania podsumowano pół roku realizacji projektu oraz omówiono kolejne działania, obejmujące m.in. uruchomienie strony internetowej projektu wraz z bazą ofert praktyk i staży z branży kosmetycznej w Europie, powołanie Rady Doradczej projektu, czy też uruchomienie pierwszych grup roboczych, które zajmą się opracowaniem innowacyjnych rozwiązań dla sektora kosmetycznego w Europie.

uczestnicy spotkania siedzą przy stole w sali konferencyjnej, na blacie laptorpy i dokumenty

Partnerzy ACTT4Cosmetics w ciągu najbliższych pięciu lat, dysponując budżetem 3,6 mln euro, zaproponują program wspólnych działań skupionych wokół europejskich grup roboczych w celu opracowania czternastu innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na główne wyzwania w obszarze transformacji ekologicznej i cyfrowej oraz podnoszenia świadomości konsumentów i obywateli. Projekt ten jest kontynuacją działań w ramach europejskiego partnerstwa międzyregionalnego Go4Cosmetics.

uczestnicy siedzą przy białym stole w białej sali konferencyjnej

Projekt skupia 10 organizacji z 6 krajów (Francja, Włochy, Portugalia, Polska, Rumunia i Ukraina), w tym 2 partnerów stowarzyszonych:

• Cosmetic Valley (Francja) – Koordynator
  • Region Centralny Doliny Loary (Francja)
  • Dev’up (Francja)
  • REI (Włochy)
  • Politecnico di Milano (Włochy)
  • AEBB (Portugalia)
  • Labfit (Portugalia)
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (Polska)

uczestnicy spotkania pozują do zdjęcia, ubrani są w białe fartuchy i czepki laboratoryjne

Partnerzy stowarzyszeni:

• Stowarzyszenie Perfumerii Kosmetycznej Ukrainy (Ukraina)
  • Agencja Rozwoju Gospodarczego Regionu Północno-Zachodniego (Rumunia)

uczestnicy spotkania pozują do zdjęcia, stoją na zewnątrz, za nimi widać drzewa

Partnerem wspierającym Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie w realizacji działań w ramach projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub EISMEA. Unia Europejska ani EISMEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.