Partnerstwa Strategiczne NAWA – zgłoś swoją propozycję projektu!

W październiku br. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej planuje ogłoszenie kolejnego naboru wniosków w programie Partnerstwa Strategiczne. W związku z ograniczeniem liczby aplikacji, jakie może złożyć Uczelnia (w ubiegłej edycji były to max. 3 wnioski), zapraszamy do udziału w wewnętrznej preselekcji wniosków!

Celem głównym Programu jest wsparcie instytucji szkolnictwa wyższego i nauki w wypracowaniu trwałych rozwiązań w zakresie współpracy dydaktycznej, naukowej i wdrożeniowej realizowanej w ramach strategicznych partnerstw międzynarodowych. Rezultaty projektów winny stanowić podstawę do rozwoju długotrwałej współpracy podmiotów tworzących Partnerstwo. Projekty realizowane w ramach Programu muszą wpisywać się w długofalową politykę rozwoju jednostki wnioskującej.

We wniosku należy szczegółowo opisać kluczowy obszar współpracy, jaka zostanie podjęta i zrealizowana z partnerami strategicznymi. Liczba partnerów w projekcie może wynosić od 1 do 6 instytucji. Uprawnione działania w ramach Programu to (informacje z poprzedniego naboru, lista działań może ulec zmianie):

1. organizacja wymiany/wykładów/wizyt studyjnych/staży przemysłowych studentów, doktorantów i kadry instytucji – w siedzibie Partnerów lub przedsiębiorców, w tym dostęp osób zaangażowanych w realizację badań naukowych i prac rozwojowych do centrów badawczo-rozwojowych przedsiębiorstw/Partnerów;
  2. rozwój lub przygotowanie nowych i innowacyjnych narzędzi i metod kształcenia u Wnioskodawcy i Partnerów;
  3. opracowanie nowoczesnych materiałów dydaktycznych, które znajdą zastosowanie w działalności Wnioskodawcy oraz Partnerów;
  4. tworzenie i realizacja wysokiej jakości wspólnych studiów prowadzących do uzyskania wspólnego lub podwójnego dyplomu;
  5. prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych w wymiarze międzynarodowym przez Wnioskodawcę i Partnerów (współpraca z przedsiębiorstwami nie może być prowadzona w celu wygenerowania zysku) oraz prezentacja i publikacja wyników tych prac;
  6. opracowanie i wdrożenie strategii upowszechniania efektów badań prowadzonych przez Wnioskodawcę i Partnerów;
  7. rozwój systemu zarządzania jakością w instytucjach partnerskich w zakresie podniesienia jakości kształcenia;
  8. nawiązywanie współpracy z zagranicznymi przedsiębiorcami mające na celu dostosowanie oferty edukacyjnej Wnioskodawcy do potrzeb rynkowych.

Proponowane działania muszą cechować się wysokim stopniem dopasowania do strategii rozwoju oraz strategii umiędzynarodowienia Wnioskodawcy i celów partnerstwa zawartego pomiędzy instytucjami.

Realizacja pojedynczego projektu może trwać od 12 do 24 miesięcy.

Nabór wniosków będzie prowadzony w terminie październik 2023-styczeń 2024.

W związku z tym, iż NAWA zastrzegła, że maksymalna liczba wniosków jakie może złożyć Wnioskodawca to trzy (informacja z ubiegłorocznego naboru), prosimy o przygotowanie propozycji projektów (w oparciu o załączony wzór formularza) i dostarczenie ich do Biura Projektów Międzynarodowych () do dnia 10.09.2023 r., do godz. 15:00. Spośród wszystkich złożonych propozycji zostaną wybrane te, które będą uprawnione do złożenia wniosku do NAWA z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Formularz: NAWA Partnerstwa Strategiczne PROPOZYCJA PROJEKTU

Szczegółowe informacje na temat poprzedniej edycji konkursu znajdą Państwo na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej TUTAJ.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Projektów Międzynarodowych: tel. 81 445 62 36, 81 445 60 15