Oferta stypendialna Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (wyjazdy do USA)

Ruszył kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA – Graduate Student Award 2023-24, Junior Research Award 2023-24, Senior Award 2023-24 i STEM Impact Award 2022-23.

Program Fulbrighta to program wymiany akademickiej, umożliwiający rozpoczęcie studiów lub prowadzenie badań naukowych na uczelniach amerykańskich. Jednym z głównych kryteriów wyboru stypendystów jest ich chęć do reprezentowania polskiej kultury i nauki w Stanach Zjednoczonych.

Stypendia Programu Fulbrighta jako jedne z nielicznych umożliwiają pokrycie całości lub większości kosztów związanych z kilkumiesięcznym wyjazdem do USA.

Stypendia w ramach Programu:

Fulbright Graduate Student Award 2023-24: roczne stypendium w wysokości do 47 000 USD dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów magisterskich lub doktoranckich w USA.

Termin składania wniosków upływa 22 kwietnia 2022 r. Więcej informacji

Fulbright Junior Research Award 2023-24: 4-10 miesięczne stypendium dla osób przygotowujących rozprawę doktorską  w polskich instytucjach naukowych na przeprowadzenie własnego projektu badawczego w USA.

Termin składania wniosków upływa 27 maja 2022 r. Więcej informacji

Fulbright Senior Award 2023-24: 3-10 miesięczne stypendium dla naukowców z polskich instytucji, na przeprowadzenie własnego projektu badawczego w USA.

Nabór wniosków trwa do 27 maja 2022 r. Więcej informacji

Fulbright STEM Impact Award 2022-23: 2-6 tygodniowe stypendia badawcze i/lub dydaktyczne dla specjalistek i specjalistów reprezentujących dziedziny STEM (priorytetowo traktowane są następujące dyscypliny: astronomia, informatyka, matematyka, nauki biologiczne, nauki chemiczne oraz nauki fizyczne), z doświadczeniem w zarządzaniu projektami badawczymi oraz nadzorowaniem pracy zespołu badawczego.

Nabór wniosków na wyjazd w roku akademickim 2022-23 trwa do 27 maja 2022 r. Więcej informacji

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z Biurem Projektów Międzynarodowych ().