Odznaczenia Piłsudczyków dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

24 marca 2024 r. w Lublinie miała miejsce ogólnopolska uroczystość patriotyczna poświęcona pamięci Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Podczas wydarzenia szczególnym odznaczeniem uhonorowano JM Rektora, Prorektora ds. Kadr oraz sztandar Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

rektor UP w Lublinie otrzymuje  odznaczeniePo mszy w Katedrze Lubelskiej poczty sztandarowe Związku Piłsudczyków RP, Garnizonu Lubelskiego Wojska Polskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz zaproszonych szkół przemaszerowały na Plac Litewski.

prof. Marczuk odbiera odznaczeniePod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczystość, w której uczestniczyły władze wojewódzkie, miejskie, parlamentarzyści i samorządowcy oraz Zarząd Krajowy Związku Piłsudczyków wraz z Prezydium i Prezesi Okręgów Związku z całej Polski.

Za zasługi w krzewieniu patriotyzmu wśród młodzieży studenckiej oraz kształcenie kadr dla potrzeb bezpieczeństwa Polski, w tym zwłaszcza bezpieczeństwa żywnościowego, sztandar Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie został odznaczony Złotym Krzyżem Związku Piłsudczyków RP. Uhonorowani zostali również rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk – Medalem 35-lecia Związku Piłsudczyków RP oraz prorektor do spraw kadr prof. dr hab. Andrzej Marczuk – Złotym Krzyżem Związku Piłsudczyków RP.

Fot: DW /Dziennik Wschodni
Damian Bartnik /DRiP

Informacje w mediach:

dziennikwschodni.pl z dn. 24.03.2024 r.
kuriierlubelski.pl z dn. 24.03.2024 r.