11 listopada 2021 r. w Lublinie odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie reprezentował JM Rektor prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk.

Obchody rozpoczęły się od mszy św. w intencji Ojczyzny w Archikatedrze Lubelskiej, następnie na Placu Litewskim odbył się uroczysty apel, w trakcie którego przedstawiciele władz publicznych, instytucji i organizacji oraz kombatanci złożyli kwiaty i wieńce pod pomnikami Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele Związku Uczelni Lublina.

Zachęcamy do obejrzenia odezwy Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada w województwie lubelskim:

Fot. UMCS