Nowa Strefa Chillout UP w Lublinie otwarta

Pufy, meble, stoliki – to wszystko czeka na studentów w nowej Strefie Chillout, która otwarta została 19 stycznia 2023 r. na Wydziale Inżynierii Produkcji w budynku Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowego Nowych Technik i Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przy ul. Głębokiej 28. Jest to idealne miejsce nie tylko do odpoczynku, ale również pracy i integracji.

zdjęcie grupowe uczestników otwarciaUroczyste otwarcie odbyło się pod patronatem Rektora prof. dr hab. Krzysztofa Kowalczyka, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki dr hab. Urszuli Kosior-Korzeckiej, prof. uczelni, Prorektora ds. Kadr prof. dr. hab. Andrzeja Marczuka oraz Dziekana Wydziału Inżynierii Produkcji prof. dr. hab. Dariusza Andrejko.

W swoim przemówieniu Rektor podziękował autorom projektu oraz podkreślił. że Strefa będzie sprzyjała relaksowi oraz integracji społeczności akademickiej: “Czas pandemii pokazał, że izolacja społeczna nam nie sprzyja. To (Strefa Chillout) służy temu, by porozmawiać z inną osobą face to face. To jest właśnie istota naszego życia społecznego.”

Uczestnicy otwarcia korzystają z wyposażenia strefy

W wydarzeniu udział wzięły Dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu dr hab. Katarzyna Dzida, prof. uczelni, prodziekan dr hab. Katarzyna Golan, prof. uczelni, a także przedstawiciele Samorządu Studenckiego.

ławki, stoliki i pufy na strefie chilloutProjekt został sfinansowany w ramach I edycji Akademickiego Budżetu Partycypacyjnego Związku Uczelni Lubelskich. Autorami Projektu są pracownicy Wydziału Inżynierii Produkcji: dr hab. inż. Katarzyna Kozłowicz, prof. uczelni; dr hab. Monika Stoma, prof. uczelni; mgr inż. Emilia Osmólska i dr inż. Agnieszka Dudziak.

fot. Katarzyna Krzaczkowska, Damian Bartnik /DRiP
Julia Witka /SAF “Szafir”