Biuro Projektów Międzynarodowych z przyjemnością informuje, że zespół naukowców w składzie dr hab. Magdalena Polak-Berecka, prof. uczelni, dr hab. Adam Waśko, prof. uczelni, dr Kamila Rachwał i dr Kamila Borowiec z Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii, Katedra Biotechnologii, Mikrobiologii i Żywienia Człowieka, otrzyma wsparcie mentoringowe i szkoleniowe z zakresu komercyjnego wykorzystania infrastruktury naukowej istotnej dla branży rolno-spożywczej w ramach programu EIT Food RIS Research Infrastructure Network 2022.

Program pozwoli uczestnikom na podniesienie kompetencji z zakresu komercjalizacji infrastruktury badawczej oraz zarządzania innowacjami. Uczestnicy zostaną objęci wsparciem mentoringowym czołowych europejskich ekspertów w dziedzinie badań żywności i zarządzania innowacjami oraz wezmą udział w interaktywnym szkoleniu, mającym na celu zwiększenie komercyjnego wykorzystania i widoczności Laboratorium Hodowli Komórkowych, identyfikacji potencjalnych partnerów w branży rolno-spożywczej i stymulowania współpracy nauka-przemysł.

Serdecznie gratulujemy!