Zapraszamy do udziału w Naukowej Konferencji Pszczelarskiej dla otoczenia społeczno-gospodarczego „Nauka praktyce”, która odbędzie się 19.01.2023 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Konferencja łączy świat nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym i jest objęta patronatem aż trzech ministerstw: Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi a także Patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Celem wydarzenia jest zintegrowanie społeczności akademickiej (zajmującej się w swoich badaniach różnymi działami pszczelarstwa) z pszczelarzami i przedsiębiorcami działającymi w tym zakresie. Ponadto prezentacja pszczelarskiego środowiska naukowego otwartego na wspólne inicjatywy i wyzwania.

Podczas konferencji zostaną przedstawione kierunki i wyniki badań realizowanych w poszczególnych ośrodkach naukowych w całej Polsce, ich aplikacje, wdrożenia oraz udogodnienia, przydatne w codziennej pracy pszczelarza.

Wydarzenie jest ściśle połączone z premierą książki pt. „Anatomia i fizjologia pszczoły miodnej” autorstwa dr hab. Anety Stracheckiej, prof. Uczelni, Kierownik Katedry Ekofizjologii Bezkregowców i Biologii Eksperymentalnej oraz Martyny Walerowicz –  redaktora Wydawnictwa Pasieka. Książka otrzymała srebrny medal w międzynarodowym konkursie za książkę na 47th Apimondia International Apicultural Congress w Turcji. Publikacja ta jest pierwszym, tak szczegółowym i zaktualizowanym opracowaniem anatomii pszczoły miodnej po 148 latach. Wcześniej zrobił to Michał Girdwoyń w książce „Anatomia pszczół”. Pozycja dedykowana jest pszczelarzom, entomologom, naukowcom, studentom, uczniom i pasjonatom.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji

strona wydarzenia
o książce