Nabór wniosków o granty naukowe w USA

Pracownicy Biura Wymiany Akademickiej zachęcają do składania wniosków o granty naukowe Fundacji Kościuszkowskiej w ramach Exchange Program to The USA.

Aplikacje na prowadzenie projektów badawczych i rozwojowych w amerykańskich ośrodkach naukowych w roku akademickim 2022/2023 potrwa do 15 listopada 2021.

Stypendium przyznawane jest we wszystkich dyscyplinach naukowych w trzech kategoriach:

• Kosciuszko Foundation Fellowship – dla osób posiadających co najmniej stopień naukowy doktora będących pracownikami naukowymi na polskich uczelniach wyższych lub w innych jednostkach naukowo-badawczych;
  • Kosciuszko Foundation Grants – stypendia dla osób rozpoczynających karierę naukową, nieposiadających stopnia naukowego doktora, studentów studiów doktoranckich na polskich uczelniach;
  • Kosciuszko Foundation Teaching Fellowship – przyznawany polskim wykładowcom, mającym zamiar prowadzić zajęcia na temat historii, kultury i literatury polskiej.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie www Fundacji.

Biuro Wymiany Akademickiej

Biblioteka Główna, pok. 107