W dniach 17.10.2022 r. ‑ 16.12.2022 r. odbyłam staż w Wageningen University & Research (Holandia).

Odbycie stażu umożliwiło mi poszerzenie wiedzy z obszarów gospodarki makroskładnikami, wodno-glebowych interakcji środowiskowych oraz przemieszczania zanieczyszczeń biogennych pochodzenia rolniczego. Dzięki pracy w laboratorium rozwinęłam zdolności obsługi nowoczesnych maszyn i urządzeń analitycznych, których do tej pory nie miałam okazji używać.

Z lewej strony zdjęcia młoda kobieta w okularach pozuje do zdjęcia. W tle po prawej stronie widoczny jest długi stół laboratoryjny, na którym, stoją butelki z odczynnikami, probówki i sprzęt laboratoryjny.Laboratorium Soil Hydro-Physics, w którym pracowałam podczas stażu.

Podczas stażu wykonywałam przydzielone mi przez opiekunów zadania, między innymi: przeprowadzanie analiz laboratoryjnych, wykonywanie analiz statystycznych oraz przygotowywanie raportów z prowadzonych badań.

Młoda kobieta w okularach, odwrócona w stronę aparatu, siedzy przy biurku. Na blacie biurka stoi włączony laptop, a obok niego włączony monitor komputerowy.Podczas pracy nad przygotowywaniem raportu z prowadzonego doświadczenia.

Pracowałam w młodym i doświadczonym zespole – Duurzaam Bodemgebruik Team – Wageningen Environmental Research. Podczas stażu miałam możliwość samodzielnego zaplanowania i prowadzenia doświadczenia dotyczącego migracji azotu w środowisku. Praca z naukowcami zajmującymi się gospodarką wodną dostarczyła mi nowych pomysłów na rozszerzenie prowadzonych w ramach doktoratu badań.

zbliżenie na identyfikator trzymany w dłoni. Na białej plakietce umieszczona jest nazwa uniwersytetu, zdjęcie, imię i nazwisko posadaczki karty oraz kod kreskowy. Do identyfikatora przyczepiony jest srebrny brelok.Identyfikator naukowca WEnR uprawniający do korzystania z pracowni i laboratoriów.

Na polnej drodze między łąkami stoi młoda dziewczyna, siedząca na rowerze. Kobieta jest odwrócona w stronę obiektywu, uśmiecha się.W drodze z pracy do domu…

Katarzyna Połeć
Doktorantka III roku
Dyscyplina: inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka